Mesečni arhiv: december 2021

Obisk dedka Mraza

Potem, ko nam je babica Zima na svoj rojstni dan, 21. 12. 2021 nasula snega, je svoje sani lahko vpregel tudi dedek Mraz. Tako je v sredo obiskal našo šolo in vrtec. Najmlajše je obiskal po skupinah in razredih, a tudi na ‘ta večje’ ni pozabil. Prav prijetno nas je presenetil s svojim obiskom in darili. Še naprej se bomo pridno učili in se trudili delati dobro, da nas ob letu osorej ponovno obišče. Pa srečno pot dedek Mraz!

VESELI DECEMBER V 4.RAZREDU

Kuc, kuc, tudi mi smo tukaj. Čeprav imamo pri pouku veliko dela z učenjem in pridobivanjem novih znanj, si skušamo predpraznične dni polepšati tudi z ustvarjanjem. Imeli smo tehniški dan, na katerem smo iz odpadnega materiala izdelali različne praznične okraske, s katerimi smo okrasili jelko, razred in garderobo. Nekateri izdelki pa bodo krasili tudi naše domove.

Učenci neobveznega izbirnega predmeta Umetnost (4. – 6.r.) so bili tudi ustvarjalni in so iz papirja izdelali lične venčke.
Četrtošolci vam želimo prijetne praznike, v letu 2022 pa veliko zdravja in osebnega zadovoljstva.

TRETJE MESTO NA DRŽAVNEM LIKOVNI NATEČAJ USTVARJAMO ZA ZOOPLANET

V šolskem letu 2020/21 so učenci 6. razreda (sedanji 7. razred) v okviru likovne
umetnosti sodelovali na 1. državnem likovnem natečaju z naslovom Ustvarjamo ZOO
planet, ki ga je organizirala Kopija nova v sodelovanju z Ajdo in ZOO Ljubljana.
Učenci so izbirali med naborom ogroženih živali, ki živijo v Slovenijo. Žival so najprej
narisali s tušem in čopičem, nato pa so ji s tempera barvami naslikali še ozadje.
Učenec Jaka Čekada je si je izbral volka in bil v svoji kategoriji zelo uspešen, saj je
njegova slika uvrstila na 3. mesto. Zelo se je razveselil nagrade, ki je vsebovala
vstopnice za živalski vrt v Ljubljani in likovni material. Čestitamo in si želimo še
takšnih uspehov.

TEHNIŠKI DAN V 5. IN 6. RAZREDU

V sredo, 1. 12. 2021, je v 5. in 6. razredu potekal tehniški dan. Učenci so v skupinah ustvarili kar nekaj prazničnih izdelkov.

Na prvi postaji so oblikovali smrečice iz naravnega materiala (vejic, storžev in
vrvi), na drugi so spekli slastne medenjake in jih okrasili, na tretji barvali svečnike in okraske iz gipsa, na zadnji pa izdelovali origami okraske.

Pri delu so bili zelo uspešni in res je bil lep dan.

Bravo mi!

Dobrodelnost ne pozna starosti in nima meja! To smo dokazali tudi na naši šoli in zbrali takšno veliko vrečo plastičnih zamaškov, ki so bili včeraj darovani društvu Palčica Pomagalčica v Koper.

Zamaške zbiramo tudi naprej, in sicer pridejo v poštev vsi plastični zamaški prehrambenih izdelkov. Hvala vsem!