Dnevni arhiv: 12. 1. 2021

Kulturni dan pred počitnicami

24. 12., zadnji dan pred počitnicami, se je po Šembijah, Knežaku, Baču, Koritnicah, Zagorju in Šilentabru vil vonj po pečenih piškotih in razlegalo se je petje slovenskih božičnih pesmi. Le kaj se je dogajalo v hišah? Naši učenci so imeli kulturni dan in se mirno podali v praznične dni.

»Moja domovina – pridelam in jem domače«

Osmošolci in devetošolci so pri izbirnem predmetu KMETIJSKO GOSPODARSTVO razmišljali in ustvarjali na temo:

»Moja domovina – pridelam in jem domače«.

Nekateri učenci so prisluhnili starejšim, ki znajo slikovito pripovedovati o pomenu domače pridelave različnih pridelkov v vseh letnih časih in izpod njihovih peres so nastali prosti spis in pesmi.

Nekateri so na likovni način izrazili svoj odnos do na slovenski zemlji pridelane hrane.

Nekaj učencev pa je v roke prijelo fotoaparat in izdelali so fotografijo v barvni ali črno-beli tehniki. Tema za fotografske izdelke je bila predstavitev različnih opravil pridelave hrane iz bližnjega okolja.

Izzive so zelo uspešno opravili, kar izkazujejo njihovi izdelki.