Mesečni arhiv: februar 2021

Slovenščina v praksi

Učenci 6. razreda so se pri pouku slovenščine urili v razumevanju navodil za delo. Spoznavali, iskali in pisali so kuharske recepte.
Nekateri pa so prostovoljno preverjali razumevanje receptov v praksi, doma, v veselje svojih domačih. Tako so se družinski člani Matica Delosta, Lare Tomšič, Sare Ujčič, Tima Pavea, Lee Škrlj gostili in sladkali z različnimi dobrotami. Bravo, bodoči kuharji, kar tako naprej!

Gledališki krožek na daljavo

V letošnjem letu tudi gledališki krožek poteka na daljavo. Med vajami smo na določen znak in nepričakovano ugasnili kamere, se v 5 minutah preobrazili in vsi naenkrat kamere prižgali. Bilo je zanimivo in polno smeha. Eni so se kar vživeli v svoje vloge.

Radi pišemo z roko

Naj vam, po izvrstno izpeljani akciji Radi pišemo z roko, na ogled pokažemo vaša dela. Tekmovalna komisija je imela izredno težko nalogo, vsi ste se namreč odrezali super. Med vsemi prispelimi pismi so bili izbrani trije nagrajenci:

Tim Paveo, Miha Kapelj in Katja Tomšič.

Nagrajenci bodo prejeli tudi praktične nagrade.

BRINI LAZAR GLAVNA NAGRADA

Učenci OŠ Knežak so bili tik pred iztekom roka« povabljeni k sodelovanju v literarnem natečaju, ki sta ga razpisala Kovod in Klub študentov občin Pivka in Postojna.
Učenci so pisali poučne, ekološko obarvane zgodbice, v katerih je glavni junak Škrat Vodko, ki prenaša ljudem pomembno sporočilo:
NUJNO MORAMO SKRBETI ZA NAŠO ČISTO, PITNO VODO.
Doris Komen Horvat, stiki z javnostjo na Kovodu, se je ob zaključku natečaja takole zahvalila: »Dragi otroci, resnično smo bili veseli vseh vaših zgodb. Navdušeni smo nad vašo domišljijo, predvsem pa vsebino, ki izraža skrb do naše narave, vode.«

V lit. natečaju sta sodelovala sedmošolca Miha Kapelj, ki prejme nagrado, in Brina Lazar, ki pa je bila med vsemi prispelimi zgodbami izbrana kot NAJBOLJŠA in prejme glavno nagrado.
Brini iskreno čestitamo za osvojeno 1. mesto oz. »zlato«!

Olga Novak, mentorica

Četrtošolci so izdelali peščene filtre

Pri uri naravoslovja in tehnike smo se pogovarjali o onesnaževalcih vode in njenem čiščenju.
Učenci so si pripravili kamenje, pesek, mivko, oglje, vato in odrezano plastenko. Ob navodilih za izdelavo so nato izdelali peščeni filter. Nestrpno so čakali, kakšna voda bo pritekla skozenj in vsi bili nad rezultatom navdušeni.

Skupina petošolcev prejeli nagrado za najboljšo ilustrirano zgodbo na natečaju Medvedje priče v Reki na Hrvaškem

Učenci petega razreda so skupaj z učiteljico Vanjo Delost v mesecu decembru sodelovali na Natečaju za najboljšo ilustrirano knjigo Medvedje zgodbev sklopu projekta NATURE&WILDLIFE,. V hrvaško Reko so poslali 4 knjige. Preko videokonferenc so sestavili besedilo zgodb nato pa je vsak učenec ilustriral del zgodbe. Učiteljica je besedila in ilustracaije sestavila v knjižice. Vse skupine so se pri delu zelo potrudile in bile pohvaljene s strani organizatorja natečaja.Skupina učencev, ki so jo sestavljali Miha Mušič, Ema Tomažinčič, Tine Širca in Maja Ženko pa je prejela 1. nagrado za Slovenijo. Prejeli bodo lepe nagrade.
Iskrene čestitke učencem, da so kljub delu na daljavo našli motivacijo in voljo za delo. Le tako naprej.

Pohvala