Bralne hišice v vsako vas

V mesecu, ko poteka nacionalni projekt Beremo skupaj, smo se v sodelovanju z Občino Ilirska Bistrica in krajevnimi skupnostmi Knežak, Bač in Šembije odločili, da knjige ponesemo v okoliške vasi in jih približamo vsem prebivalcem.

V vasi Koritnice, Bač, Šembije in Knežak bomo postavili lesene bralne hišice, vanje pa na izposojo ponudili raznovrstne knjige, namenjene vsem prebivalcem, najbolj pa tistim, ki nimajo dostopa do knjižic.

Dejavnost bo potekala tudi v sodelovanju z vseslovensko akcijo “Pokloni čas, polepšaj dan” in jo podpira tudi projekt Zdrava šola, katere člani smo že vrsto let.

V ta namen ta teden v šolski knjižnici zbiramo knjige, ki jih doma ne potrebujete več in bi jih bili pripravljeni darovati. Veselimo se novih knjig!