ŠPORTNI DAN KOLESARJENJE

Da smo na naši šoli zelo aktivni kolesarji, smo dokazali že v prejšnjem šolskem letu, ko smo izmed vseh šol v Sloveniji najbolje opravili s kolesarskimi izzivi programa Varno na kolesu. Prislužili smo si lepe nagrade, zato bomo tudi v letošnjem šolskem letu vztrajno nadaljevali s kolesarskimi aktivnostmi.
V petek, 8. septembra 2023, so imeli učenci od 6. do 9. razreda prvi športni
dan- kolesarjenje. Opravili smo različne izzive:

  • reševali smo spletni kviz, s katerim so obnovili poznavanje cestno-
    prometnih predpisov,
  • obnovili znanje o varni vožnji v prometu,
  • svoje kolesarske spretnosti smo preizkusili na spretnostnem poligonu,
  • preizkusili smo se v vožnji v klanec in spustu ter
  • pokazali spretnosti in se hkrati zabavali ob štafetnih družabnih igrah.

Drugi del športnega dne je potekal po čudovitih poteh v okolici šole. Vsi skupaj smo si ogledali veliki in mali kolesarski krog, nato pa je vsak izmed nas izbral tistega, ki je ustrezal njegovemu tempu in zmožnostim. Cilj je bil v treh šolskih urah prekolesariti čim več kilometrov. Pot je bila razgibana, saj je potekala po različnih podlagah, del poti smo prevozili po asfaltu in makadamu, nekaj pa po zahtevnejših kolovozih in travnikih.
Ob koncu športnega dne smo bili prijetno utrujeni, vendar zadovoljni, saj smo
skupaj prekolesarili kar 787 km. Seštevek skupnih kilometrov bi nas ta dan
odpeljal od Knežaka do Rima. Najbolj pomembno pa je, da smo bili aktivni ter
hkrati uživali v medsebojnem druženju in v prelepi naravi.

Čestitke vsem pridnim kolesarjem!