Evropski teden mobilnosti

Od 16. 9. – 23. 9. 2022 traja Evropski teden mobilnosti pod geslom »Trajnostno povezani«. Pobuda Evropskega tedna mobilnosti si prizadeva zmanjšati avtomobilski promet na fosilna goriva in spodbuditi prebivalce k uporabi trajnostne mobilnosti – hoje, kolesa ali javnega prevoza.
Z namenom, da tudi mi spodbudimo k uporabi trajnostne mobilnosti in zmanjševanju avtomobilskega prometa v bližini šole, smo v dnevih od 19.9. – 30.9. 2022 organizirali Pešbus, ki »vozi« z Bača in iz Knežaka. Pri tem projektu sodeluje 28 učencev-pešcev in 9 spremljevalcev iz obeh vasi.
Na dan brez avtomobila (22.9.) pa so parkirišča ob šoli ostala prazna, saj smo vsi zaposleni na šoli svoje jeklene konjičke parkirali na parkirišču ob poslovilni vežici, ki se nahaja nekaj metrov pred šolo.