KATJA TOMŠIČ 5. NA DRŽAVNEM ATLETSKEM TEKMOVANJU NA 60 m

Katja je v sredo, 1. junija 2022 na regijskem atletskem tekmovanju v Kopru osvojila odlično 2. mesto in normo za uvrstitev na državno tekmovanje iz atletike. Tekmovala je v teku na 60m, kjer je bila v kvalifikacijah najhitrejša, v finalu pa se je zaradi ponesrečenega štarta uvrstila na odlično 2. mesto. 32 najboljših tekmovalk iz regijskih tekmovanj, se je tako uvrstilo na državno tekmovanje v Mariboru, ki se je odvijalo v sredo, 7. 6. 2022 na atletskem stadionu Poljane, kjer se bodo letos odvijale Olimpijske
igre za mlade.
Katja je v kvalifikacijah svoje delo odpravila z odliko in zmagala. V finalnem teku, je s časom 8.17 osvojila odlično 5. mesto v državi. Omeniti velja, da je tekmovala v kategoriji starejših deklic, kar pomeni, da so tekmovale tudi leto starejše učenke. Vsekakor odličen rezultat in najboljša uvrstitev v zgodovini šole na posamičnem atletskem tekmovanju do sedaj. Bravo Katja!