Zaključek bralne značke

Enourni nastop je bil sestavljen iz intervjuja s pisateljico in njenim lastnim programom, pripovedovanjem basni ob ilustracijah. Najprej je za okroglo mizo, za katero je bila dobrodošlica z ilustracijami njenih del, s pozdravnim nagovorom povabila koordinatorica bralne značke Olga Novak, nato pa sta pogovor z njo vodila devetošolca, Urška Strle in Matevž Počkaj. Skoraj celo šolsko uro je odgovarjala na njuna zanimiva vprašanja, potem pa je nastop vzela v svoje vajeti. Pogovarjala se je še z ostalimi učenci iz publike in povedala več basni. Na željo šestošolke še eno dodatno. Učencem, ki so njeno delo Avtobus ob treh brali zelo poglobljeno in so to želeli, je poklonila osebne avtograme. Fotografiranje, čestitke bralcem in zahvala pisateljici. Koordinatorica ji je v spomin na našo šolo ob cvetu izročila še Medvedka Šapka s kuhalnico. Kljub slabo akustični telovadni dvorani je gostovanje pisateljev vedno lepa nagrada za vse tiste od 1. do 9. razreda, ki so v tem letu opravili bralno značko. Upamo, da je to lepa spodbuda tudi ostalim, in bo današnje obžalovanje prineslo večje število bralcev v prihodnjem letu.