PRVI ŠOLSKI DAN ZA NOVE ČLANE NAŠE ŠOLSKE SKUPNOSTI

Tale »korona virus« je ponudil tudi nekaj dobrega. Prvošolci in njihovi starši so namreč prvi šolski dan skupaj preživeli v šolskem parku pred šolo, v lepem, sončnem dopoldnevu, ob glasbi in ptičjem petju. Otroci in starši so se pogovarjali, da so nadobudneži vstali že ob 5.30, ob 6. uri…in spraševali, ali bodo danes slikali s tempera barvami, ali bodo imeli šport, kaj se bodo danes učili… Čutiti je bilo, da se otroci veselijo šole in se komaj čakajo igrati s svojimi sošolci. Tako se je vzdušje hitro sprostilo in … smo začeli. Prisotni so izvedeli, da bodo imeli odslej nekoliko več odgovornosti, da pa se bodo lahko še veliko igrali. Kar takoj so si poiskali v parku svoja prijatelja Lili in Bineta. Tudi učenci iz drugih razredov so želeli biti njihovi prijatelji. Tako je pevski zbor prav za njih zapel pesem 16 korenjakov, tretješolca Enej in Maks pa sta vse skupaj razveselila z odličnim igranjem na harmoniko. Zaploskali so tudi naši ravnateljici Klavdiji in policistu Viliju, ko sta jim spregovorila.
Sledila je »huda malica«, nato pa … čudovita čarovniška predstava. Učenci so se kasneje v svoji učilnici razveselili novih in lepih delovnih zvezkov ter daril (rumene rutke, nahrbtniki, odsevniki…). Spoznali so še svoje prijatelje na predalčkih in v garderobnih omaricah, se zunaj poigrali z baloni in že so bili tu njihovi starši, da jih odpeljejo domov. Vendar pa sedaj niso bili takšni, kot ob prihodu. Sedaj so imeli okrog vratu rumene rutice in tako so uradno postali učenci naše šole. Veselimo se sodelovanja z njimi.


Morena Hostinger in Nataša Frank