Dnevni arhiv: 17. 10. 2022

Likovni natečaj

Četrtošolci so sodelovali v Likovnem natečaju Zdravka Lidla, ki ga je ob tednu otroka, organizirala Zveza prijateljev mladine. Naslikali so, kdaj se imajo dobro. Slike že potujejo v Ljubljano. Držimo pesti.

oznorHB_vivi

Učenci druge triade v operi

Učenci 2. triletja, skupaj 31, so s 5 spremljevalkami 14. 10. 2022 odšli v Operno in baletno hišo v Ljubljani. Žal smo bili opeharjeni za ogled v pravi, bogati dvorani, vendar pa je bila vsebinsko gledano poučna glasbena predstava, prepletena z informacijami glasbene teorije (koloratura), predstavitvijo poklica operne pevke (osebna izkušnja v dialogu z gledalci), gledališko in lutkovno igro. Igra, petje in interakcija z gledalci je trajala 45′.
Res pa je tudi, da je bila intimnost majhne dvorane bolj primerna za tovrstno predstavo, saj se pevka/igralka z občinstvom povezuje, hodi naokrog, vmes na prazen stol, se pogovarja, nas uči pravilnega dihanja s prepono – skupaj z njo smo peli Mozartovo Joj, kako je to hudo in se na koncu na odru tudi fotografirali.

Vodja kulturnega dne je bila Olga Novak, prof. slo.