Mesečni arhiv: april 2019

PROJEKT “VSESLOVENSKO PETJE S SRCEM”

To je dogodek, ki ga je za vse nas načrtovala gospa Matea Brečko. Lani ga je podprl prejšnji minister za kulturo. Naša kulturna dediščina je izredno bogata in živa in Slovenci smo narod petja, saj imamo največ pevskih zborov na kvadratni kilometer na svetu. Prepevanje nas ne bo samo povezalo, pač pa predvsem razveselilo. Ker kdor poje, misli dobro, in če zmoremo skupaj zapeti, lahko pripomoremo k dvigu zavesti. Že naši predniki so nas naučili, da se lahko poje tudi med delom in se zato ustvari boljša energija in vzdušje. Vsak lahko prispeva k skupnemu prepevanju s svojim glasom. Pomemben je namen. Če želimo spremembe, začnimo z majhnimi koraki. S prepevanjem lahko pokažemo domovinsko pripadnost. Za izvedbo projekta ne potrebujemo odrov, temveč samo dobro voljo.
Hitro po najavi dogodka je naša ravnateljica »dala zeleno luč«, brez izjem smo na naši šoli stopili skupaj, se pripravili in… peli. Po šolskem radiu sta devetošolki predstavili projekt. Nato pa je naš snemalec Mile Uljan trkal na vrata učilnic in igralnic. Povsod so ga lepo sprejeli in povabili medse, da je posnel njihovo petje.
Ta šolski in delovni dan je bil drugačen, vesel, sodelovalen, iskren… . Otroci iz vrtca, vzgojiteljice, šolarji in delavci šole smo uživali, predvsem pa smo se veliko smejali. Po pogovorih o tem, katere pesmi bi peli, smo se zavedli, da znamo veliko slovenskih, vendar nimamo časa za skupno prepevanje. Tokrat smo jih zapeli veliko in tega smo bili veseli. Načrtujemo, da bomo projekt podprli tudi v naslednjem šolskem letu. Naj živi slovensko petje!
Vabimo Vas, da si ogledate posnetke projekta »Vseslovensko petje s srcem« na naši šoli.

Morena Hostinger

Vseslovensko petje s srcem

Tekmovanje “Kaj veš o prometu”

Šolska reprezentanca v sestavi Ažbe, Jakob, Samo in Žan za mlajšo ekipo, ter Matic, Jernej, Vid in
Benjamin za starejšo ekipo se je v sredo, 17. 4. 2019 mudila v Jelšanah na osnovni šoli, kjer so v
popoldanskih urah gostili občinsko tekmovanje Kaj veš o prometu. Tekmovanje je sestavljeno iz treh delov, preverja se znanje teorije s testi, uporaba tega znanja pri vožnji na cesti ter spretnost vožnje kolesa na poligonu.
Knežani so se tako kot vsako leto odlično odrezali, leto so bili še za nameček boljši, kljub konkurenci, ki je bila do sedaj najmočnejša v zadnjih letih. Pri mlajši ekipi sta po prvem mestu posegla kar dva naša učenca. S samo eno napako pri testih (20 kazenskih točk) sta si prvo mesto delila Ažbe in Jakob, Samo je bil odličen 6. in je za tretjim mestom zaostal zgolj za dve napaki pri reševanju teorije, Žan pa je zasedel 13. mesto v konkurenci triindvajsetih najboljših učencev v celotni občini.

Beri naprej

Zaključek bralne značke

Za nagrado je bralce obiskala pisateljica mnogih mladinskih del Janja Vidmar. Predstavila se je na zabaven in zanimiv način. Predstavila je lit. lik, genija iz ene od njenih knjig, povedala, kaj obožuje ter otrokom pripovedovala o strašnih dogodivščinah in pustolovščinah iz potovanja po Mehiki. Predvajala je nekaj fotografij, podelila en avtogram, ustvarila nov par na šoli z mehiškim vraževerjem ter naročila otorkom, naj še berejo in verjamejo vase in se namenijo uresničiti svoje sanje. “Ves svet vam leži pod nogami”, je rekla.

2. MESTO NA OBČINSKEM TEKMOVANJU MED DVEMA OGNJEMA

Šolska reprezentanca sestavljena iz učenk in učencev petega razreda se je v torek, 9. aprila 2019 mudila v Ilirski Bistrici na občinskem tekmovanju med dvema ognjema, kjer je letos sodelovalo 5 osnovnih šol iz naše občine. Tekmovanje se je pričelo po zaključku pouka. Letos se je prvič od kar obstaja tekmovanje igralo po sistemu »vsak z vsakim«, kar je vsekakor najbolj realen pokazatelj kvalitete ekip.

Beri naprej

Staršem s hvaležnostjo

V četrtek, 4. 4. 2019, se je na naši šoli odvila prav posebna prireditev. Posvečena je bila staršem, starim staršem in vsem bližnjim.  Učenci in naši najmlajši so se predstavili z različnimi točkami, in sicer s petjem, plesom, igranjem na različne instrumente, z angleško recitacijo in celo s svojo lastno razredno himno.

Galerija fotografij.