Arhivi avtorja: Tea

Obvestilo

Učenci 1. in 2. razreda so prispeli v Sečo, prvčki so se že namestili, drugošolci pa bodo skupaj s četrtošolci odšli domov.

Obvestilo staršem

Spoštovani!

Sporočamo vam, da so učenci 3. in 4. razreda srečno prispeli v Sečo. Veselijo se življenja v CŠOD, plavanja, skupnih družabnih večerov…

PROJEKT “VSESLOVENSKO PETJE S SRCEM”

To je dogodek, ki ga je za vse nas načrtovala gospa Matea Brečko. Lani ga je podprl prejšnji minister za kulturo. Naša kulturna dediščina je izredno bogata in živa in Slovenci smo narod petja, saj imamo največ pevskih zborov na kvadratni kilometer na svetu. Prepevanje nas ne bo samo povezalo, pač pa predvsem razveselilo. Ker kdor poje, misli dobro, in če zmoremo skupaj zapeti, lahko pripomoremo k dvigu zavesti. Že naši predniki so nas naučili, da se lahko poje tudi med delom in se zato ustvari boljša energija in vzdušje. Vsak lahko prispeva k skupnemu prepevanju s svojim glasom. Pomemben je namen. Če želimo spremembe, začnimo z majhnimi koraki. S prepevanjem lahko pokažemo domovinsko pripadnost. Za izvedbo projekta ne potrebujemo odrov, temveč samo dobro voljo.
Hitro po najavi dogodka je naša ravnateljica »dala zeleno luč«, brez izjem smo na naši šoli stopili skupaj, se pripravili in… peli. Po šolskem radiu sta devetošolki predstavili projekt. Nato pa je naš snemalec Mile Uljan trkal na vrata učilnic in igralnic. Povsod so ga lepo sprejeli in povabili medse, da je posnel njihovo petje.
Ta šolski in delovni dan je bil drugačen, vesel, sodelovalen, iskren… . Otroci iz vrtca, vzgojiteljice, šolarji in delavci šole smo uživali, predvsem pa smo se veliko smejali. Po pogovorih o tem, katere pesmi bi peli, smo se zavedli, da znamo veliko slovenskih, vendar nimamo časa za skupno prepevanje. Tokrat smo jih zapeli veliko in tega smo bili veseli. Načrtujemo, da bomo projekt podprli tudi v naslednjem šolskem letu. Naj živi slovensko petje!
Vabimo Vas, da si ogledate posnetke projekta »Vseslovensko petje s srcem« na naši šoli.

Morena Hostinger

Vseslovensko petje s srcem

Zimska šola v nravi

Naši šestošolci bodo ta teden preživeli v CŠOD Planica. Sporočamo, da so srečno prispeli na cilj in se trenutno nameščajo po sobah.

VABILO NA PREDAVANJE

Spoštovani starši!
Vljudno ste vabljeni
na predavanje in na roditeljski sestanek,
ki bo v torek, 12. 2. 2019, ob 17.30 v prostorih šole.

Starši  se pogosto srečujete z vprašanji in stiskami, kako naj vzgajate svoje otroke, da bodo znali varno, odgovorno in koristno uporabljati internet in mobilne naprave.
V okviru SAFE.SI za starše smo pripravili predavanje o varni in odgovorni rabi tehnologije z naslovom VZGOJA ZA INTERNET, ki ga izvajajo strokovnjaki in praktiki z večletnimi predavateljskimi izkušnjami.

Prihod dedka Mraza

DEDEK MRAZ PRIHAJA

Dedek Mraz že vrsto let obiskuje naš vrtec in šolo. Pričakujemo ga tudi letos,

v torek, 18. 12. 2018,

ob 17.00.

Lepo vabljeni tudi otroci iz KS Bač, KS Knežak, KS Koritnice in KS Šembije, ki ne obiskujete našega vrtca.