Mesečni arhiv: marec 2019

NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMET ŠPORT V TARAMPOLIN PARKU WOOP

Četrtek, 28. 3. 2019 je bil tisti dan, ki so ga prav vsi učenci neobveznega izbirnega predmeta šport (4. do 6. razred) prav z veseljem pričakovali. Takoj po pouku nas je naložil čisto nov velik avtobus in nas peljal v Ljubljano, kjer so nas z veseljem pričakali inštruktorji na trampolinih v hiši imenovani WOOP!

Najprej smo si ogledali dva zanimiva videa preko katerih smo bolj podrobno spoznali ta šport in pa pravila, ki veljajo v njihovi hiši. Pripravljeni na dozo adrenalina smo se najprej dobro ogreli, nato pa končno  WOOP, WOOP in zabava se je začela. Hitrostno skakanje, preskakovanje ovir, plezanje, skoki v jamo, med dvema ognjema na trampolinih skoki v globino, borbe na brvi, hoja po vrvi in verjetno smo še kaj pozabili našteti, saj je tako kot naštevanje hitro minila tudi animacija v najbolj popularni hiši ta hip.

Preznojeni in prijetno utrujeni smo se preoblekli, malce odpočili in že na avtobus proti Knežaku. Imeli smo se najboljše. WOOP WOOP!!!

Živalski vrt

Na pobudo učencev tretje triade smo v torek, 26. 3., organizirali naravoslovni dan v ljubljanskem živalskem vrtu. Takoj ob prihodu smo si ogledali hranjenje morskega leva ter se po poteh sprehodili med živalimi iz vseh koncev sveta. Pozdravili smo tudi novi pridobitvi živalskega vrta- samico in samca leva, ki pa sta nas lenobno opazovala iz svoje ograde. Vsi smo se opogumili in se spoznali s podgano in kačo. Vsi smo se strinjali, da je čas med živalimi prehitro minil.

Kako smo se imeli, si poglejte v galeriji.

Planinski izlet na Krim

V soboto, 16. marca smo se planinci povzpeli na 1107 metrov visok Krim, goro na južnem
obrobju Ljubljanskega barja. Zaradi svoje lokacije in oblike je ena najbolj prepoznavnih gora v
okolici Ljubljanske kotline, ki jo vsako leto obišče na tisoče planincev in izletnikov. Na vrhu smo se okrepčali in se s pogledom sprehodili od Ljubljanskega barja preko Kamniško-Savinjskih Alp pa tja do Julijskih Alp. Spustili smo se v dolino in prijetno utrujeni počivali na poti domov. V Knežaku smo se poslovili in tako zaključili še en planinski izlet.

Rezultati 39. področnega tekmovanja iz znanja FIZIKE

V petek, 15. 3. 2019, je na naši šoli potekalo področno tekmovanje iz
znanja fizike za Stefanova priznanja.

V znanju sta se preverila tudi učenca naše šole, Blaž Sterle in Jernej
Smerdel, ki sta dosegla odličen rezultat. Oba sta prejela SREBRNO Stefanovo priznanje.

Učenec Blaž Strle se je z izjemnim 5. mestom ( od 55.-ih) uvrstil na
DRŽAVNO TEKMOVANJE, ki bo v soboto, 6. 4. 2019, na Pedagoški
fakulteti v Ljubljeni.
Čestitamo!

Svetovni dan poezije

Ob svetovnem dnevu poezije vam poklanjamo pesem Saše Vegri.

Prijatelj

Prijatelj navadno sedi

v isti klopi

in gleda enake reči

kot ti.

Prijatelj se nikoli

ne zmoti

in ne reče besede,

ki boli.

Prijatelj je tisti,

ki čaka,

ko vse drugo zbeži.

Prijatelj je tisti,

ki nikoli na tebi

ne preizkuša pesti.

In končno,

pravi prijatelj

je vedno tam,

kamor ne upaš sam.

39. področno tekmovanje iz znanja FIZIKE

Veseli in ponosni smo, da smo na naši šoli, v petek, 15. 3. 2019, izpeljali področno tekmovanje iz znanja fizike za Stefanova priznanja.

Tekmovanja se je udeležilo kar 95 tekmovalcev iz celotne OBALNE regije. Gostili smo 30 mentorjev. Dan je potekal po predvidenem programu, bil poln prijetnega tekmovalnega vzdušja in novih izkušenj.

V znanju sta se preverila tudi učenca naše šole, Blaž Sterle in Jernej Smerdel in dosegla visoka mesta.

ŠPORTNI DAN

Učenci od  1. do 4. razreda smo imeli 14.3. 2019 športni dan.  Odpravili smo se na pohod do Zagorja in nazaj. Vreme, temperatura zraka  in dolžina poti  so bile ravno pravšnji, da nam hoja ni delala težav. Vmes smo delali kratke postanke, da smo se okrepčali in odpočili. Po poti nazaj smo se ustavili na Kalcu, kjer  smo zaigrali eno igro med dvema ognjema. Zagnanost in borbenost učencev  je bila pohvalna.

V šolo smo prišli ravno prav, da smo se odpočili za odhod na zasluženo kosilo doma ali v šoli.

TEHNIŠKI DAN V LJUBLJANI

Pred dnevi smo imeli učenci prve triade  zelo zanimiv dan. Najprej smo si v našem glavnem mestu ogledali in aktivno sodelovali v Hiši eksperimentov. Vsak si  je našel kakšen poskus, ki ga je navdušil.

Po malici smo se sprehodili do stavbe RTV Slovenija, kjer nas je čakal g. Gregor Budal. Prijazno nam je razkazal nekaj prostorov  Radia Slovenija, kjer nam je povedal, kako nastajajo radijska poročila. Obiskali smo tudi vaje simfoničnega orkestra RTV-ja. Dirigent Patrik Greblo je bil zelo prijazen in duhovit. To je bilo enkratno  doživetje.

Gospod Budal nas nato je odpeljal do studia, v katerem je v živo  potekala oddaja Radio Ga – Ga. Poslušali in gledali smo jo z velikim zanimanjem, saj je bila to za nas nova izkušnja.

V snemalnem studiu je tonski mojster posnel  naše petje in posnetek tudi predvajal. To je bilo smeha, ko je posnetek popestril  z različnimi zvoki!

Na koncu obiska smo si ogledali še radijski muzej, ki je postavljen v podhodu med stavbama Radia in TV-ja.

Gospodu Gregorju Budalu se zahvaljujemo za to, da si je vzel čas in nam je bil pripravljen  dan popestriti  z novimi spoznanji  in  nas predstaviti njegovim zelo prijaznim sodelavcem. Zahvaljujemo se tudi vsem na Radiu, ki so kakorkoli sodelovali pri našem obisku.

Pustni torek

Včeraj, 5. 3., so po malici našo šolo zavzeli kavbojci, lovci, vojaki, prvošolci, princese, pikapolonice, gusarji, nindže, drsalke, indijanci, hudiči, policaji in živali vseh vrst. Eno uro so se zabavali na šoli, nato pa skupno odšli po Knežaku in do Bača. Domačini so jih po poti veselo pozdravili. Če vas zanima kako so izgledali, si poglejte galerijo.