Dnevni arhiv: 28. 5. 2018

Pešbus

Prva vožnja Pešbusa je za nami. Vsi pešpotniki in njihovi spremljevalci so bili točno
na Pešbus postajah. Nasmejani in polni energije so se odpravili proti šoli, kjer jih je
sprejela učiteljica Anica. V vozovnice jim je dala prvo štampiljko kot dokaz, da so res
prišli v šolo peš.

OBČINSKO TEKMOVANJE ODBOJKA MEŠANE EKIPE

V četrtek, 24. 5. 2018 se je v telovadnici OŠ Antona Žnideršiča odvijalo občinsko tekmovanje iz odbojke, na katerega se je prijavilo kar 6 ekip. Poleg nas so na tekmovanju nastopili še učenci iz OŠ Pregarje, OŠ Podgrad, OŠ Jelšane, OŠ AŽ in OŠ DK.

Žreb nas je postavil v skupino skupaj z OŠ AŽ in Jelšanami. Na prvi temi smo dodobra namučili domačine in popustili šele v zadnjem tretjem in odločilnem setu, kjer smo izgubili samo za 3 točke. Na drugi tekmi smo z rezultatom 2:0 premagali OŠ Jelšane in se tako uvrstili v polfinale, kjer nas je čakala prvo uvrščena ekipa iz druge skupine.

Beri naprej

50. DRŽAVNO TEKMOVANJE “KAJ VEŠ O PROMETU?”

Blaž Godina se je z zmago na občinskem prvenstvu v tekmovanju o prometu uvrstil na letos že 50. jubilejno državno tekmovanje, ki se je minulo soboto, 26. maja 2018, odvijalo v Ljubljani.

Zasedel je odlično 7. mesto.

Tekmovanje je bilo sestavljeno iz treh delov. Vožnje po mestu, kjer je potrebno upoštevati vse prometne predpise, vožnji na poligonu in pa iz preizkusa teoretičnega znanja iz cestno prometnih predpisov. Po ogledu proge, po kateri smo se pred samim tekmovanjem v spremstvu sodnikov sprehajali kar 45 minut, se je tekmovanje končno le začelo. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 50 učencev in učenk iz vseh občin po Sloveniji. Razdeljeni so bili v tri skupine.

Beri naprej