Mesečni arhiv: april 2018

Nacionalno preverjanje v 6. in 9. razredu

4., 7. in 9. maja 2018 bo na šoli potekalo nacionalno preverjanje znanja za učence 6. in 9. razreda. Razpored po predmetih:

SLOVENŠČINA – 6. in 9. r.,  petek, 4. maja 2018, od 8.15 do 9.30

MATEMATIKA – 6. in 9. r., ponedeljek, 7. maja 2018, od 8.15 do 9.30

ANGLEŠČINA – 6. r, sreda, 9. maja 2018, od 8.15 do 9.30

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA – 9. r., sreda, 9. maja 2018, od 8.15 do 9.30

Doživeti Toneta Partljiča

Kot eno od nagrad za opravljeno bralno značko je 110 učencev naše šole v petek 20. aprila 2018 “dobilo” obisk – posebnega  gosta, velikega slovenskega književnika, Toneta Partljiča. Čeprav brez darilne vrečke ali ovojnega papirja in pentlje (tako so ga napovedali devetošolci Lara, Blaž in Gašper), je bil prijetno presenečenje. Nepozaben dar.
77-letni pisatelj iz Maribora je pripovedoval svoje črtice iz otroštva in z njimi spravljal publiko v smeh, tako učence kot zaposlene. Odgovarjal je tudi na vprašanja učencev, ki so jih nekateri učenci že pred začetkom napisali na listke. Da pa ne bi bili učenci le pasivni poslušalci, jih je Tone Partljič, dramatik in nekaj časa umetniški vodja gledališka v Ljubljani, jih je vključil v dramsko delavnico, v kateri so uprizorili nekaj svetovno znanih zgodb, tudi tragedijo Romeo in Julija. Shakespearja je upodobil učitelj Uroš …
Občinstvo je bilo navdušeno.
Nekateri bralci so dobili tudi grafiko človeške ribice, vsi pa prejmejo še priznanja in povabilo na bralni kamp, vsakič veliki dogodek.
Čestitamo vsem bralcem!!!
Res je pomembno, da berete. Kar tako naprej.

Spomladanski planinski izlet

V soboto, 14. aprila 2018, ko se je vreme že nekoliko izjasnilo, a še vedno bilo po aprilsko nestanovitno, so se nekateri člani planinskega krožka z učiteljico Olgo Novak odpravili na hrvaško land art stezo “Stražica – Sapaćica” Učka. Izlet je vodila Mirjana Brumnjak, VPZS, organizirala ga je Mateja Maljevac, MPS. Pohoda se je udeležilo nekaj manj kot sto planincev iz vseh šol Občine Ilirska Bistrica. Za nagrado nam je bilo vreme ves čas zelo naklonjeno, skorajda je bila doza tolpega sonca za prvič nekoliko prevelika.

Beri naprej

Simbioza giba

DELAVNICA ŠT 2.

Tokrat se je število vadečih povečalo. Prvi obiskovalki Majdi sta se pridružili Irena in Mirka. Učenci iz krožka Simbioza so prišli še v večjem številu. Tokrat smo izvajali vadbo za največje mišice telesa v serijah, izolirano vsako mišico posebej. Posvetili smo se mišicam nog, mišicam trebuha in hrbta ter mišicam rok in ramen. Vaja je bila za odtenek bolj zahtevna. Imeli smo se odlično.

Naslednja delavnica se bo izvedla v sredo, 25. aprila 2018 ob 16.00.

Vljudno vabljeni vsi zainteresirani.

Srebro in zlato v projektu ‘Turizmu pomaga lastna glava’

V torek, 10. aprila se je skupina naših učencev udeležila turistične tržnice v okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije. Potekala je v koprskem Mercator centru.

Vodilo letošnjega leta je bila povezava kulture in turizma domačega kraja. Tako smo tudi v počastitev 200-obletnice Miroslava Vilharja pripravili Vilharjevo učno pot.  Na tržnici so učenci poskrbeli za pestro dogajanje. Pot so predstavili preko videoposnetka, letaka ter družabnih iger. Sodelujoče smo obdarili z darilci – Vilharjevo sestavljanko – ki smo jih izdelali sami, posladkali so se z Vilharjevimi skalcami (piškoti), vse pa je pozdravil in nagovoril sam Vilhar.

Učenci so si s svojim trudom prislužili srebrno priznanje za predstavitev na tržnici ter zlato priznanje za najboljšo turistično nalogo.

Mentorici Tanja in Alenka

Prireditev Staršem s hvaležnostjo

V četrtek, 5.4.2018, je na naši šoli potekala tradicionalna šolska prireditev Staršem s hvaležnostjo.  Naš namen je bil, da otroci in učenci svojim staršem in starim staršem na sproščen, vesel način sporočijo, kako zelo jih imajo radi. Z veliko truda in zagnanosti so skupaj z učitelji in mentorji pripravili deklamacije, plesne, pevske in glasbene točke. Oblikovali so sceno, pomladno okrasili in uredili šolo ter njeno okolico, za mame in stare mame pa izdelali priložnostna darilca.

Posebnost te prireditve je bila, da so sodelovali  vsi otroci iz vrtca in skoraj vsi šolski učenci. Šolska telovadnica je bila nabito polna gledalcev. Po njihovih iskrenih pohvalah sodeč jim je bila prireditev všeč in so na njej uživali.

Galerija.