Dnevni arhiv: 27. 5. 2022

Odbojka

Sedaj že tradicionalno tekmovanje iz odbojke, na katerem se zberejo prav vse občinske šole, je potekalo v torek, 24. 5. 2022 na OŠ Antona Žnideršiča. Gre za tekmovanje mešanih ekip. Istočasno mora biti v igri enako število punc in fantov. Ekipa iz OŠ Knežak, je v postavi ekipe imela devet devetošolcev, 4 punce in 5 fantov. Čast naše šole so branili Dane Godec, Nuša Mežnar, Jan Tomšič, Neja Primc, Aljaž Smerdel, Neža Černetič, Žiga Tomažinčič, Jovana Kuzmanović in Matevž Počkaj.
V skupinskem delu, so se pomerili z ekipama iz OŠ Antona Žnideršiča in OŠ Podgrad. Obe šoli so premagali v dveh setih in tako v skupini osvojili prvo mesto. V skupini B, so bili najuspešnejši učenci iz OŠ Dragotina Ketteja, ki so redni del prav tako zaključili brez poraza. Pravila tekmovanja velijo, da se za prvo mesto pomerita obe prvouvrščeni ekipi iz skupin. Tekma proti »stari šoli« je bila napeta od samega začetka. V prvem setu so slavili zmago šele po igri na dve točki razlike. V drugem so bili učenci bolj suvereni in zmagali z rezultatom 19:14. Ekipa devetošolcev je tako osvojila letošnje prvo mesto v konkurenci vseh šol v občini brez izgubljenega seta. Čestike!
Končni vrstni red:

1. OŠ Toneta Tomšiča Knežak