Planinski izlet

V nedeljo, 7. 5. 2023, je bil za mlade planince, ki so vključeni v šolsko planinsko skupino, in njihove družine, organiziran planinski izlet na Mali golak.

Vodenje izleta smo zaupali gorskemu vodniku in hkrati staršu otrok iz naše šole Matjažu Lazarju. 23 pohodnikov se je zjutraj dobilo pred šolo in se z avtomobili odpeljalo do vasice Predmeja. Krožna pot smo začeli nedaleč od glavne ceste iz Predmeje nad Ajdovščino proti Lokvam, kjer smo pustili avtomobile. Pot nas je najprej vodila po gozdni cesti pod Kališčem, kjer smo kmalu prišli na markirano pot. Po njej smo nadaljevali v smeri Malega Golaka. Po približno dveh urah zmerne hoje proti vrhu, je pretežno bukov gozd počasi zamenjalo nizko grmičevje, tik pod vrhom pa ruševje. Na vrhu smo uživali v čudovitem razgledu. Na jugu je bil Čaven, levo od njega Gora, Hrušica in Nanos, na severu pa se v daljavi dvigovale Julijske Alpe, desno od njih Karavanke in Kamniško-Savinjske Alpe. Čeprav ima vrh prvo besedo imena mali, je s svojimi 1495 mnv to najvišji vrh Trnovskega gozda. Po malici smo se od tu  spustili do Iztokove koče pod Golaki. in se po markirani poti vrnili do izhodišča. Izlet je bil res krasen, druženje, gibanje in dobra volja so bili naši spremljevalci. Prav zato smo se odločili, da kmalu spet ponovimo. Zahvaljujemo se Matjažu Lazarju za organizacijo in vodenje izleta.