POSTAJAM KOLESAR

Vseslovenski projekt Varno na kolesu učence spodbuja k spoznavanju prometnih pravil ter k aktivnemu preživljanju prostega časa na kolesu, s poudarkom na varni udeležbi v prometu.
Učenci 5. razreda, ki v letošnjem šolskem letu opravljajo kolesarski izpit, sodelujejo pri
dejavnostih iz sklopa Postajam kolesar.

V petek, 24 marca 2023, smo z učenci 5. razreda izvedli športni dan na kolesu. V šolo smo pripeljali svoja kolesa in najprej preverili, ali so tehnično brezhibna. Ugotovili smo, da je kar nekaj koles tehnično neustreznih, napake pa bomo čim prej odpravili. Nato smo si nadeli kolesarske čelade ter ponovili, kdaj je kolesarska čelada pravilno nameščena. Kmalu smo se podali na spretnostni poligon, kjer smo preizkusili svoje spretnosti v vožnji s kolesom.

https://video.arnes.si/watch/v51c1k2vjrs2


Preizkusili smo se tudi v vožnji s triciklom, poganjalčki, rolerji in skiroji. Bilo je zelo zabavno! V okviru projektne naloge smo pri likovni umetnosti pripravili tudi stripe z naslovom »Frajerji nosimo čelado« ter »Hej ti, napačna smer!«. Z njimi smo želeli na ustvarjalen način opozoriti na posledice neuporabe čelade in vožnje v napačno smer.

https://video.arnes.si/watch/55x8rf613l2h 


V času opravljanja nalog smo se ogromno naučili. Svoje znanje bomo zagotovo potrebovali za varno vožnjo v prometu.