Planinski izlet na Ostrič, Medvežico in Razsušico

V soboto, 11. 3. 2023, se je 21 mladih planincev iz naše šole udeležilo planinskega izleta v okviru akcije Mlad bistriški planinc pod okriljem PD Snežnik Ilirske Bistrica. 

Avtobus nas je pripeljal do vasice Zagrad, od koder smo se povzpeli na prvi vrh Ostrič (1056 m). Na vrhu smo pomalicali in si odtisnili žige v dnevnike mladega planinca. Nato smo se spustili v dolino pa spet povzpeli na drugi vrh-Medvežico (1081 m). Vzpon je bil posebej zanimiv zaradi visokih škrapelj, po katerih smo plezali. Morali smo biti še posebej previdni. Prelep razgled na vrhu je poplačal vsa trud. 

Zadnji cilj je bila Razsušica (1083 m). 

Mato smo se odpravili nazaj v vasico Zagrad, od koder so nas avtobusi odpeljali proti domu. Nekateri so si med potjo privoscili okrepcilni spanec. 

Dan je bil lep in zanimiv.