Geografsko tekmovanje 2019/20

Tema letošnjega tekmovanja iz geografije je bila Podnebne spremembe – opomin narave sedanjim in prihodnjim generacijam človeštva. Učenci so tekmovali v dveh tekmovalnih skupinah, 6./7. razred ter 8./9. razred.

Šolsko tekmovanje je bilo 11.12.2019, udeležilo pa se ga je 12 učencev 6. in 7. razreda ter 14 učencev 8. in 9. razreda. Diana Penko, Katja Tomšič, Natalija Kastelic in Aljaž Smerdel so osvojili bronasto priznanje v mlajši skupini, Blaž Strle, Tobija Penko, Tadej Nuncija in Aleks Damiš pa v starejši skupini.

Diana Penko, Katja Tomšič, Tobija Penko in Blaž Strle so se uvrstili na regijsko tekmovanje, ki je bilo 13.2. v Pivki. Vsi so osvojili srebrno priznanje, Katja Tomšič pa se je tudi uvrstila na državno tekmovanje, ki je žal bilo zaradi korona virusa odpovedano.

Čestitam vsem dobitnikom priznanj, pohvalo pa si zaslužijo prav vsi udeleženci tekmovanja.

Mile Uljan, mentor