Ponedeljek in torek v Savudriji

Učenci 4. in 5. razreda so se v ponedeljek odpravili v šolo v naravi v kamp Veli Jože v Savudriji. Po prihodu so se razporedili v sobe v simpatičnih lesenih hišicah, nato pa je za marsikoga sledil letošnji prvi skok v morje in  preverjanje znanja plavanja. Po kosilu in počitku so učenci po skupinah vadili tehnike plavanja. Testenine z golažem za večerjo so jim zelo teknile. Zvečer so se sprehodili do svetilnika in prijetno utrujeni hitro zaspali.

Naspani so se učenci v torek zjutraj odpravili na bogat samopostrežni zajtrk in se polni energije zopet odpravili na plažo. Zaradi truda in veliko plavanja se že vidijo prvi rezultati. Za kosilo so imeli krompirjev golaž. Po počitku so pobarvali podlage za izdelavo okvirja iz naravnih materialov. Popoldne je minil v učenju plavanja in zabavi v vodi. Za malico pa so se posladkali s krofom. Zvečer je sledil sprehod ob obali do svetilnika, kjer so polizali zaslužen sladoled.