KROS IN POHOD – ŠPORTNI DAN NA PRELEP OKTOBRSKI DAN

V torek, 3. 10. 2023, smo organizirali športni dan, ki je potekal v dveh aktivnostih. Učenci so se pred tem pri pouku športa preizkusili hitrostnem teku. Najboljši so se v torek udeležili občinskega krosa, ki je potekal na Hribu svobode v Ilirski Bistrici.  Za ostale učence je bil organiziran pohod po presihajočih jezerih. Od šole so se sprehodili do Velikega Zagorskega in Velikega Drskovškega jezera, nato pa nazaj preko Kalškega jezera. Prehodili so 13 km. Za vse učence je bil dan uspešen. 
Uvrstitve naših učencev na občinskem krosu so bile kljub samo eni srebrni medalji več kot odlične. Čestitke vsem nastopajočim za odličen trud in zastopanje naše šole s pravim zglednim pristopom. Na Občinskem krosu je nastopilo nekaj manj kot 800 učencev osnovnih šol iz celotne občine, v 18ih kategorijah, približno 50 na kategorijo.

Še enkrat BRAVO!!!