Dnevni arhiv: 21. 4. 2023

KOLESARJENJE – PROJEKT »VARNO NA KOLESU«

V sredo, 19. aprila 2023 smo izvedli športni dan, ki smo ga neposredno povezali s projektom “Varno na kolesu”. V prvem delu dneva, so učenci obnovili znanje cestno prometnih predpisov in se seznanili s teoretičnim delom projekta. V drugem delu je sledil praktičen del. Razdeljeni v 3 skupine, so izvedli delavnico spretnostni poligon na šolskem igrišču, se odpeljali na panoramsko vožnjo po Beumu kamnu in se pomerili v vožnji na čas – kronometru.

Na panoramski vožnji so učenci skupaj prekolesarili 466,5 km. Pridni so bili tudi na kronometru. Med fanti so bili najhitrejši Rajko, Miha K. in Valter, pri puncah pa Ema, Katja in Brina. Bil je res lep športni dan.

Občinsko tekmovanje »KAJ VEŠ O PROMETU«

Letos je občinsko tekmovanje iz znanja v prometu potekalo  na OŠ Podgora Kuteževo. Udeležilo se ga je 6 občinskih osnovnih šol, le ekipi OŠ DK ni uspelo zbrati ekipe. Našo šolo so zastopali Valter, Miha K, Aljaž P. in Matic v starejši skupini, ter Tine L., Tine Š. Miha Š. in Sebastjan v mlajši skupini. Obe ekipi sta se odlično odrezali in ponovno osvojili skupno prvo mesto v obeh kategorijah. V mlajši skupini je bil odličen Tine Širca, ki je osvojil skupno 3. mesto, med starejšimi pa sta izstopala Valter Kapelj kot skupno drugi in Matic Delost kot skupno 1. v starejši skupini. Slednji se je z osvojitvijo prvega mesta na občinski ravni uvrstil tudi na državno tekmovanje, ki poteka vsako leto na zadnjo soboto meseca maja. Lokacijo izvemo po prvomajskih praznikih.

Čestitke za vložen trud si zaslužijo tudi ostali nastopajoči.

Plesni utrinki 2023

V Avditoriju Portorož se je letos odvijala Območna revija »Plesni utrinki 2023« za
področje Primorske v organizaciji Javnega sklada republike Slovenije za kulturne
dejavnosti. Našo šolo sta zastopala dva plesna para. V čarobnem ambientu so