Dnevni arhiv: 2. 12. 2019

Pojav uši

Datum: 2.12.2019

Obvestilo o pojavu uši

Sporočamo vam, da so se pri nekaterih učencih zopet pojavile uši.

Uši so stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomskih status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo.

Prosimo, da v skladu z navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši, ki so dostopna na spletni strani www.nijz.si  izvedete razuševanje.

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši in tega ne morejo nadomestiti ne vrtec, ne šola, ne zdravstvena služba – so nam pa lahko v pomoč. Zaposleni v vzgojno-izobraževalnih zavodih nismo dolžni pregledovati lasišča niti izvajati razuševanja.

Če se problem ne bo odpravil, bomo po potrebi aktivirali Center za socialno delo in zdravstveno službo ZD Ilirska Bistrica.

Staršem, ki nas o pojavu uši pri svojem otroku pravočasno obvestite, se za to zahvaljujemo.

Tea Gustinčič, ravnateljica

Po pooblastilu Klavdija Sotlar