Mesečni arhiv: januar 2020

ZIMSKA ŠOLA V NARAVI V PLANICI

Od ponedeljka, 13. 1. 2020 do petka, 17.1.2020 so bil učenci šestega razreda v zimski šoli v naravi v Planici. Nastanjeni so bili v prostorih hotela Planica, ki ga uporablja tamkajšnji CŠOD. Izvajali so program, ki ga pripravijo učitelji v domu. Vsak dan so izpopolnjevali svoje smučarsko znanje na smučišču v Kranjski Gori, poleg tega pa so se preizkusili tudi v plavanju v bazenih Hotela Špik, teku na smučeh na površinah nordijskega centra Planica, četrtkov popoldne pa so si vzeli čas za daljši pohod v dolino Tamarja. Vsi učenci so se naučili smučati do te mere, da lahko samostojno uporabljajo ali vlečnico ali sedežnico, prav tako pa obvladajo vse elemente za varen spust v dolino.

3. dan v Planici

Dopoldan so učenci preživeli na Kranjskogorskih smučinah. Vsi zelo hitro napredujejo in dobro izpopolnjujejo tehniko smučanja.
Popoldan pa so preživeli na tekaških smučeh. Drugačna oprema in spet nova izkušnja!
V večernih urah so najprej pogledali zelo zanimiv film o skakalnicah potem pa so plezali na umetni plezalni steni.

Tehniški dan v 4. razredu

Četrtošolci so imeli v torek, 24. 12.2019, tehniški dan z naslovom Veseli december. V okviru tega dne so izdelali okvirje za fotografije v obliki jelenčkov. Hkrati pa so v šolski telovadnici preizkusili vozila, ki so jih izdelali pri naravoslovju in delujejo na zrak. Ugotovili so, da so zanimiva igrača.

Obeležitev dneva samostojnosti in enotnosti

V torek, 24.12.2019, smo vsi učenci in učitelji šole v šolski telovadnici obeležili dan samostojnosti in enotnosti. Prireditev sta vodila petošolca Tim in Lara. Predstavila sta glavne dogodke, ki so se dogajali pred 29 leti na območju Slovenije. Za kulturni program so poskrbeli učenci otroškega in mladinskega pevskega zbora, šolski harmonikaši ter učenci 2. in 3. razreda ter sedmošolke s plesi, na klavir sta nam zaigrali sestri Diana in Melita.