Dnevni arhiv: 28. 6. 2019

Naj se počitnice začnejo!

KAJ MORAŠ MED POČITNICAMI STORITI (F. Lainšček)

Šolske skrbi in stvari
moraš v predal zakleniti,
da ti ne morejo počitnic greniti,
a tudi ne pobegniti.

Nato moraš počitnicam
natančno dneve prešteti
in vsak dan moraš nekaj
hoteti, želeti, početi.

Lepe počitnice želimo vsem učencem in njihovim staršem! Se vidimo 2. septembra.

PEŠBUS

Na šoli smo od 13. 5. do 24. 5. 2019 organizirali Pešbus. Namen te aktivnosti je spodbuditi  čim več  otrok, da  v šolo prihajajo peš. Naša ciljna skupina so bili učenci od  2.- 5. z Bača in enega dela Knežaka. K sodelovanju sem povabila starše in stare starše, ki so otroke s Pešbusom spremljali do šole.  Odziv je bil z obeh strani velik. Kljub temu, da je večino dni padal dež, so »Pešbusovci« in njihovi spremljevalci vztrajali in v šolo prihajali peš. Zelo pohvalno! Vsi  sodelujoči so bili zadovoljni in si želijo, da bi se takega načina prihoda v šolo držali vsi in celo šolsko leto.

Letošnji spremljevalci: Nataša Tomšič Čekada, Jana Prosen Tomšič, Mira Kirn, Adrijana Širca, Miroslava Knafelc,  Tadeja Zadelj, Helena Štemberger Penko, Sandra Kastelic, Dean Oblak, Peter Penko, Rude Tomažinčič, Neda Tomažinčič, Ines Volk, Tanja Šircelj, Jožica Škrlj, Silvija Ludvik in Ivanka Trippier.

HVALA VSEM!

OBISK REFERENTK ZDRAVSTVENE VZGOJE

21. 6. 2019 smo na šoli gostili referentke zdravstvene in zobozdravstvene vzgoje koprske regije. Najprej so se sprehodile po učni poti Beu kamn, nato pa smo jim predstavili življenje in delo na naši šoli. Ekipa prve pomoči je prikazala oživljanje človeka, mentorica  Zdrave šole pa je opisala dejavnosti, s katerimi skušamo vplivati na bolj zdrav način življenja otrok, staršev in krajanov.  Gospa Mira Kirn je podala svoje izkušnje in vtise kot  spremljevalke učencem na Pešbusu. Za sprostitev dne so poskrbele plesalke šolske plesne skupine in Nik Delost  s svojo harmoniko.

Referentke so bile vesele in hvaležne vsem, da so lahko del dneva preživele pri nas.

Anica Prosen, koordinatorica Zdrave šole