Mesečni arhiv: marec 2018

Planica 2018

Okoli 13.200 obiskovalcev je bilo v četrtek, 22. 3. 2018, v Planici pod najlepšo skakalnico na svetu. Med množico navijačev so bili tudi učenci OŠ Knežak, od 6.- 9. razreda, s spremljevalci. Zavarovalnica Triglav je letos tudi naše učence brezplačno popeljala na ogled kvalifikacij smučarskih skokov za petkovo tekmo. Z besedami opisati vzdušje, ki tam vlada, bi bilo nemogoče. To je potrebno preprosto doživeti. In mi smo. Doživeli, navijali in uživali v spomladanskih žarkih, ki so nas greli sredi zimske idile.

Otroška opera Hobit

Na dan poezije, 21. 3., so bili učenci od 6.- 9. razreda v slovenski kulturni ustanovi- Cankarjevem domu, kjer so si z zanimanjem ogledali opero za otroke Hobit. Še posebej so čakali na trenutek, ko bodo na odru Linhartove dvorane zagledali osmošolko Hano Fatur. Kot škrat je bila na odru skoraj čez celotno predstavo in vsi smo na koncu ponosno zaploskali. Samo predstavljamo si lahko, koliko truda, odpovedovanj in vloženega dela je bilo potrebno, da so nam uprizorili tako odlično opero.

STAVKA 14. MAREC 2018

Spoštovani starši!

Tudi zaposleni naše šole se bomo pridružili ostalim v slovenskih osnovnih šolah v NADALJEVANJU STAVKE vzgoje in izobraževanja, ki bo v sredo, 14. MARCA 2018.

Tako bosta šola in vrtec ta dan zaprta.

Informacije in razloge za odločitev o stavki si lahko podrobneje preberete v obvestilu, ki so ga prejeli učenci.

Hvala za razumevanje.

Vpis v vrtec

Spoštovani!

Obveščamo vas, da bo potekal vpis v vrtec za šolsko leto 2018/19:

• od 19. do 23. marca 2018,
  • vsak delovni dan med 7. in 15. uro,
  • v sredo, 21. marca 2018 pa med 7. in 17. uro.

VPIS V VRTEC

Vojaški obisk

6. marec je bil za učence od 6. do 9. razreda zelo zanimiv dan, saj so nas obiskali predstavniki  slovenske in ameriške vojske. Vojaki dveh različnih vojsk vadijo in se urijo v okolici Pivke. Učencem so prikazali opremo in opisali naloge, ki jih imajo pri vsakodnevnem delu. Za učence pa je bilo najbolj zanimivo to, da so se z gosti pogovarjali v angleščini in priznati je treba, da so se izkazali z znanjem tega jezika. To so priznali tudi obiskovalci, ki so si po uri vzeli še čas za ogled šole in bili nad njo zelo navdušeni. Zagotovo bodo s seboj odnesli lep in prijeten spomin na obisk.

Ob zaključku srečanja so se učenci in obiskovalci postavili pred objektiv. In tu je fotografija tega dogodka.

Tehniški dan v 4. razredu

V sredo, 28.2.2018, smo imeli v 4. razredu tehniški dan. Najprej smo izdelali električni krog nato pa še svetilnik. Na koncu smo svetilnike pobarvali. Bili smo zelo zadovoljni, ker smo se veliko naučili, vsi svetilniki pa so tudi zasvetili.