Dnevni arhiv: 23. 10. 2015

DAN REFORMACIJE IN KOMEMORACIJA

1. oktobra 2015, smo se šolarji in delavci zbrali v telovadnici, kjer smo obeležili dan reformacije. Teja Škrlj in Primož Trubar iz filmčka sta nas spomnila pomena tega praznika.

Potem smo počastili vse, ki so jih v grob položili bolezen, nasilje, nesreča, sovraštvo…Zapeli smo jim in recitirali. Nastopili so otroški in mladinski pevski zbor, drugošolke Katja, Brina, Diana, tretješolka Sara, četrtošolki Vita in Karlina, ki so same napisale pesem. Ažbe, Nika, Ema, Samo in Žan so se izkazali z recitacijo Očku na grob. Vsi smo z enominutnim molkom počastili spomin na umrle. Prireditev je povezovala Natali Sedmak.

Sveče bodo na grobove in k spomenikom po vaseh položil učenci v petek ob odhodu iz šole in učenci podaljšanega bivanja z učiteljicami.

IMG_0021 IMG_0019Morena Hostinger