Mesečni arhiv: november 2015

Pester začetek šolskega leta v otroški folklorni skupini

Otroške folklorne skupine (3) delujejo na OŠ Knežak  v okviru kulturnega društva Tuščak Bač že 8 let. Vanjo so vključeni otroci iz vrtca in učenci do 6. razreda . Skozi ljudski ples, pesem in igro spoznavajo stare ljudske običaje. Za popestritev vaj se vsako leto naučijo kakšen moderen ples na narodno- zabavno glasbo ali glasbo po izboru otrok. Predstavijo se na vseh šolskih in krajevnih prireditvah, radi se odzovejo vsakemu povabilu v občini in izven nje.

Že na začetku letošnjega šolskega leta so bili zelo aktivni. Septembra so z ansamblom Biseri z več plesi sodelovali na snemanju televizijske oddaje, popestrili  so prireditev ob  otvoritvi Kmetijske tržnice v Ilirski Bistrici, razveselili prisotne na proslavi ob 30. obletnici Društva invalidov Ilirska Bistrica in obogatili kulturni program na dnevu odprtih vrat v vojašnici Pivka.

Oktobra so nastopali na Juriščah, kjer so Jurščani ob zaključku tedna otroka za otroke pripravili prijetno prireditev. Veseli so bili tudi sodelovanja na obletnici FS Gradina, ki so jo obeležili z odmevno mednarodno plesno prireditvijo Ples brez meja v Domu na Vidmu.

Povemo pa naj tudi , da vseh teh nastopov ne bi mogli izpeljati, če jim ne bi ob strani stali starši. Vedno so pripravljeni peljati skupino otrok na katerokoli lokacijo. Na nastopih nam pomagajo  pri preoblačenju, oblikovanju frizur (pletenju kit), razdelitvi malice in še bi lahko naštevali. Vse opravljajo z veseljem, zato se jim lepo zahvaljujemo.

Mentorici Tanja in Anica

CAM02036 CAM02050 CAM02106 CAM02235 CAM02112neimenovano

Regijsko tekmovanje Mladina in gore

Tudi letos so se učenci OŠ Knežak udeležili regijskega tekmovanja Mladina in gore, ki je tokrat potekalo v soboto, 7. novembra 2015, na OŠ Podnanos. Tekmovanje se je začelo s kratkim kulturnim programom, nato pa je sledilo 45 minut reševanja vprašanj iz planinske tematike. Med čakanjem na rezultate so se tekmovalci sprehodili po znamenitostih Podnanosa, med drugim so si ogledali cerkev sv. Vida, nekaj prizorišč slovenskega filma Tistega lepega dne in doprsni kip Stanka Premrla, skladatelja slovenske himne. Po vrnitvi v šolo so učenci izvedeli svojo uvrstitev. Ekipa, ki si je nadela ime Leni planinci in so jo sestavljali učenci Matic Antončič, Urška Bolčina Ljubič, Luka Hrvatin in Natali Sedmak, je osvojila 8. mesto.
Iskrene čestitke tekmovalcem za doseženo mesto!

Mentorica Ana Novak