Druženje s starimi starši – simbioza

DSCN6570Projekt simbioza je v osnovi nastal v namen osveščanja starejših ljudi z uporabo računalnikov, projekt pa bomo na naši šoli zastavili še širše.

Fotografije si lahko ogledate tukaj.

V letošnjem šolskem letu bomo organizirali nekaj delavnic, kjer bodo sodelovali otroci in njihovi stari starši. V našem projektu bomo združili gibanje, informatiko in izmenjavo medsebojnih izkušenj med dvema generacijama.

Prvo delavnico smo izvedli v sredo, 16. decembra 2015. Učenci razredne stopnje in njihovi stari starši so se udeležili nočnega pohoda z lučkami. Lučke so otroci izdelali pri urah likovne umetnosti. Služile so nam za osvetljevanje poti med hojo. Pohoda se je udeležilo okoli 30 starih staršev. Izpred šole smo se po uvodni predstavitvi projekta odpravili proti gradu Kalc, od tam pa proti Baču. Tam so nas domače gospodinje pričakale s toplim čajem. Dobro urico pohoda smo nadgradili z druženjem sredi vasi. Temperature so bile kar nizke, zato smo se kljub prijetnemu druženju kmalu razšli.

V mesecu januarju bomo organizirali drugo delavnico, tokrat na temo uporabe računalnikov.