Naravoslovni dan -Živim zdravo

Za učence 1., 3. in 5. razreda smo organizirali naravoslovni dan Živim zdravo. Medse smo povabili zunanje sodelavke, ki so se rade odzvale našemu povabilu. Iz ZD Ilirska Bistrica sta prišli Andreja Rebec in Nataša Jenko. Gospa Andreja je izvajala delavnico, v kateri je učencem skušala predstaviti pomembnost vsakodnevnega gibanja. Izvajali so gibalne naloge, ki jih lahko uporabimo tudi v razredu – predvsem naloge za pravilno držo. Gospa Nataša jim je predvajala filmček o skrbi za zobe, ob praktičnem prikazu pa so se učili pravilnega in natančnega ščetkanja zob. Z Nacionalnega inštituta za javno zdravje Koper se nam je pridružila gospa Nevenka Ražem. Učencem je predstavila prehranjevalno piramido, zdravo in uravnoteženo prehranjevanje in pomen pitja vode.
Bolničarki Helena in Niki pa sta otroke seznanili s temeljnimi postopki oživljanja in uporabe defibrilatorja, naučili so se klicanja v klicni center 112 in namestiti roko v ruto pestovalko.
Bilo je nadvse zanimivo in zelo delavno. Zahvaljujemo se vsem zunanjim sodelavkam.
Anica Prosen, vodja tima Zdrave šole