Dnevni arhiv: 20. 11. 2020

Svetovni dan otrok pod geslom “Vključite me, sem ključ do rešitve”

Danes obeležujemo svetovni dan otrok. Na pobudo UNICEF-a so otroci v Sloveniji razkrili, kakšne spremembe želijo v svetu in kako jih bodo pomagali uresničiti. K sprejemanju zaobljub za boljšo prihodnost vseh so pozvali tudi odrasle, institucije, podjetja in medije. Otroci se kot nosilci in znanilci sprememb namreč zavedajo, da je odgovornost za svet, ki si ga želijo, tudi na njih, zato je današnji dan potekal pod sloganom vKLJUČITE nas, smo KLJUČ do rešitve.

Med spremembami za boljši svet in zaobljubami zanje so otroci največkrat izpostavili:

Otroci si želimo živeti brez nasilja.

Zelo nam je pomembno tudi duševno zdravje.

• Otroci si želimo živeti v svetu, kjer smo vsi enakopravni.

Otroci pozivamo voditelje, da se zavzemajo za svet brez vojn.

Otroci si želimo svet, v katerem bi odrasli prešli od besed k dejanjem, ter nam ne le prisluhnili, temveč nas tudi upoštevali.

Želimo si tudi, da bi bilo izobraževanje oblikovano bolj po meri posameznika, njegovih talentov, želja in ciljev.

• Otroke pa nas skrbijo tudi onesnaževanje okolja in podnebne spremembe.

• Pandemija koronavirusa je močno zaznamovala življenja otrok po vsem svetu.
Danes, bolj kot kdaj koli prej, si otroci želimo svet, ki bo temeljil na povezanosti, negovanju odnosov in bližini s tistimi, ki jih imamo radi.

Unicefovi junior ambasadorji so povdarili: »Učimo z zgledom, pokažimo, kaj zmoremo in znamo, bodimo sprememba, ki si jo želimo videti v svetu – vsi smo odgovorni za spremembo. Začnimo že danes!«

Vir: www.UNICEF.si