Dnevni arhiv: 14. 11. 2020

Naravoslovni dan 6. in 8. razred

V sredo, 11.11.2020 so imeli učenci 7. in 9. razreda dan dejavnosti. Ker so se ukvarjali z
naravoslovnimi vsebinami, je bil to naravoslovni dan.

Naloga učencev 7. razreda je bila, da spoznajo ekosistem GOZD. Gozd niso samo drevesa, učenci so spoznali kar nekaj vlog tega bogatega ekosistema. Da je gozd vir umetniškega navdiha, so pokazali s svojimi izdelki, ki si jih lahko ogledate.

Učenci 9. razreda pa so se ukvarjali z zgradbo molekule DNA, ki je prenašalka dednih lastnosti vsakega živega bitja. Njihova glavna naloga je bila izdelati model te molekule. Učenci so bili pri izvedbi zelo ustvarjalni. Verjemite, za izdelavo takšnega modela, se je potrebno zares potruditi.

Nika Hrovatin, 7. r.

Naravoslovni dan 6. in 8. razred

V sredo, 11. 11. 2020, je potekal naravoslovni dan na daljavo. Šestošolci in osmošolci so izkoristili lep jesenski dan za sprehod v gozd. Nabrali so naravni material ter iz njega izdelali model celice. Z izdelki so izkazali znanje o zgrabi celice, ustvarjalnost in izvirnost.

Pa si jih nekaj oglejmo…