Dnevni arhiv: 7. 5. 2019

Tekmovanje iz znanja geografije 2019

Tema letošnjega tekmovanja iz geografije je bila Migracije – geografsko zgodovinska pokrajinska posebnost sveta. Učenci so tekmovali v dveh tekmovalnih skupinah, 6./7. razred ter 8./9. razred.

Šolsko tekmovanje je bilo 15.1., udeležilo pa se ga je 13 učencev 6. in 7. razreda ter 26 učencev 8. in 9. razreda. Tobija Penko, Samo Slavec, Jakob Česnik, Tia Oblak, Aljaž Smerdel in Žiga Tomažinčič so osvojili bronasto priznanje v mlajši skupini, Jernej Smerdel, Blaž Strle, Gašper Šajn, Neža Primc, Vid Blažek, Tadej Nuncija, Zara Kalister, Ajdin Behrić, Tinkara Černetič, Sara Fatur, Tim Oblak in Ajda Tomažinčič pa v starejši skupini.

Tobija Penko, Samo Slavec, Jernej Smerdel, Blaž Strle in Gašper Šajn so se uvrstili na regijsko tekmovanje, ki je bilo 6.3. na naši šoli v Knežaku. Vsi so osvojili srebrno priznanje, Tobija Penko in Jernej Smerdel pa sta se tudi uvrstila na državno tekmovanje, ki je bilo 12.4. v Podčetrtku. Tobija je osvojil srebrno priznanje na državni stopnji, Jernej pa zlato priznanje!

Čestitam vsem dobitnikom priznanj, pohvalo pa si zaslužijo prav vsi udeleženci tekmovanja.

Mile Uljan, mentor