Mesečni arhiv: junij 2019

Naj se počitnice začnejo!

KAJ MORAŠ MED POČITNICAMI STORITI (F. Lainšček)

Šolske skrbi in stvari
moraš v predal zakleniti,
da ti ne morejo počitnic greniti,
a tudi ne pobegniti.

Nato moraš počitnicam
natančno dneve prešteti
in vsak dan moraš nekaj
hoteti, želeti, početi.

Lepe počitnice želimo vsem učencem in njihovim staršem! Se vidimo 2. septembra.

PEŠBUS

Na šoli smo od 13. 5. do 24. 5. 2019 organizirali Pešbus. Namen te aktivnosti je spodbuditi  čim več  otrok, da  v šolo prihajajo peš. Naša ciljna skupina so bili učenci od  2.- 5. z Bača in enega dela Knežaka. K sodelovanju sem povabila starše in stare starše, ki so otroke s Pešbusom spremljali do šole.  Odziv je bil z obeh strani velik. Kljub temu, da je večino dni padal dež, so »Pešbusovci« in njihovi spremljevalci vztrajali in v šolo prihajali peš. Zelo pohvalno! Vsi  sodelujoči so bili zadovoljni in si želijo, da bi se takega načina prihoda v šolo držali vsi in celo šolsko leto.

Letošnji spremljevalci: Nataša Tomšič Čekada, Jana Prosen Tomšič, Mira Kirn, Adrijana Širca, Miroslava Knafelc,  Tadeja Zadelj, Helena Štemberger Penko, Sandra Kastelic, Dean Oblak, Peter Penko, Rude Tomažinčič, Neda Tomažinčič, Ines Volk, Tanja Šircelj, Jožica Škrlj, Silvija Ludvik in Ivanka Trippier.

HVALA VSEM!

OBISK REFERENTK ZDRAVSTVENE VZGOJE

21. 6. 2019 smo na šoli gostili referentke zdravstvene in zobozdravstvene vzgoje koprske regije. Najprej so se sprehodile po učni poti Beu kamn, nato pa smo jim predstavili življenje in delo na naši šoli. Ekipa prve pomoči je prikazala oživljanje človeka, mentorica  Zdrave šole pa je opisala dejavnosti, s katerimi skušamo vplivati na bolj zdrav način življenja otrok, staršev in krajanov.  Gospa Mira Kirn je podala svoje izkušnje in vtise kot  spremljevalke učencem na Pešbusu. Za sprostitev dne so poskrbele plesalke šolske plesne skupine in Nik Delost  s svojo harmoniko.

Referentke so bile vesele in hvaležne vsem, da so lahko del dneva preživele pri nas.

Anica Prosen, koordinatorica Zdrave šole

Zadnji dan

In na žalost se je naše morsko druženje približalo koncu. Danes smo učiteljem še zadnjič pokazali, kako obvladamo plavanje in se potegovali za modrega, bronastega, srebrnega ter zlatega delfina. Veseli nad dosežki čakamo odhod proti domu.

4. dan v Selcah

V prijetnem vzdusju je minil že 4. dan. Zjutraj smo šli na plažo malo prej kot ponavadi, saj je bil napovedan zelo vroč dan. Pridno smo pilili plavalne tehnike. Dopoldne smo dokončali tudi šivanje ribic. Sledilo je kosilo in počitek. Nato smo se odpravili na plažo, kjer smo kot pravi raziskovalci v prijetni sencki iskali rastline in živali obrežnega pasu. Popoldne smo preverjali, koliko smo napredovali v plavalnem znanju in se pripravljali na jutrišnji preizkus. Večer je bil namenjen sprehodu v mesto, vsak pa si je lahko kupil spominek, ki ga bo jutri odnesel domov.

3. dan v Selcah

Za nami je že tretji dan bivanja v Selcah. Dnevi nam prehitro bežijo. Po obilnem zajtrku smo se odpravili na plažo in izpopolnjevali tehnike plavanja do 11.ure. Sledilo je ustvarjanje in sešili smo prijemalke v obliki ribic. Ob 12.30 so bili naši  želodčki veseli kosila, naša telesa pa počitka. Zaslužili smo si tudi sladoled. Popoldne smo učiteljici izpolnili željo in rešili nekaj matematičnih nalog. Zopet je bil čas za plavanje in igre v vodi. Dan smo zaključili s štafetni igrami. Zdaj pa nas čaka zasluženii počitek.

Selce 1. in 2. dan

1. dan :

Po prihodu v Selce smo se namestili v sobe, se oblekli kopalke in skočili v morje. Preverili so nas v plavanju in razdelili v skupine. Sledilo je kosilo in počitek. Nato pa smo izdelali razglednice, ki že potujejo proti Sloveniji. Popoldne smo po skupinah izpolnjevali naše plavalno znanje. Najlepše pa je bilo zvečer, ko smo se sprehodili do mesta, si ogledali trgovinice in se posladkali s sladoledom.

2. dan:
Bolj ali manj naspani smo se po zajtrku odpravili v Crikvenico na ogled akvarija. Ker sta nas sonček in hoja prijetno segrela, je nato zelo prijalo plavanje. Po okusnem kosilu smo se igrali družabne igre in rešili nekaj matematičnih nalog. Spet je sledilo plavanje in igre v vodi. Plavalno popoldne je hitro minilo. Izgubljeno energijo smo nadomestili z okusno večerjo, zato smo lahko sodelovali v športnih igrah. Naj zaključim, da je vreme odlično, družba tudi in želimo si, da se teden tudi tako nadaljuje.
Morski pozdrav. Petošolci z raredničarko Vanjo in učiteljem Urošem
Če vas zanima, ali so že dobili kaj temne polti, si oglejte fotografije.

Dragi devetošolci

Čuki: Zgodba o prijateljstvu

Zgodba o prijateljstvu je taka,
sladko grenka kot življenje je,
lepih je trenutkov polna vsaka,
le lepi naj se vtisnejo v srce.

Pesmi smo delili si in sanje,
lepe sanje, ceste in nebo,
le prjatli so verjeli vanje,
da nekoč se uresničijo.

V zraku je svoboda,
v zraku dan sijoč,
kaj pri tem nas žene,
kaj pri tem nam daje moč.

Da iz varnega zavetja,
odletimo proč,
kakor ptic iz gnezda,
le vezi nevidne
nas vezale bodo skupaj kot nekoč.

Slej ko prej se vsaka zgodba neha,
slej ko prej se svet do tal podre,
ko ni nam več do solz in ne smeha,
zgodba nova zopet se začne.

Vsaka stvar je pač za nekej dobra,
vsaka zgodba nekej naj pove,
vsaka pesem nima teke sreče,
tale za spomin bo in srce.

Nikdar več ne bo tako kot včeraj,
tujci nam prekrižajo poti,
a p’rjatli v srcu so za zmeraj,
nikdar ne zabrišemo sledi.

Naj se vaše prijateljstvo nikoli ne konča, dragi devetošolci!