Mesečni arhiv: november 2018

PODELITEV NATEČAJA ZA ČRTICO

V ponedeljek, 19. novembra 2018, ob 17.00 je bila v Cankarjevi knjižnici na
Vrhniki podelitev priznanj avtorjem za izbrane črtice. Podelitve se je udeležil
tudi učenec 9. razred iz Osnovne šole Toneta Tomšiča Knežak, Gašper Šajn. Z
njim je bila tudi mentorica Olga Novak, ki je navdušeno ploskala, saj je bila
Gašperjeva črtica Matevžek izbrana kot ena izmed dvajsetih najboljših. Ponos je
izžarevala tudi Gašperjeva družina. Prireditev je bila zelo dobro organizirana, na
visokem nivoju. Istočasno so odprli tudi razstavo tako črtic kot ilustracij v
Malavašičevem kotičku. Avtorji črtic so brali svoja literarna dela, prispela dela
so bila iz vseh koncev Slovenije. Ob zaključku so vse udeležene pogostili s sokom,
vodo in picami.
Gašperjevo mnenje o prireditvi:
 Zelo lepa prireditev in dober program, bilo je veliko dobrih črtic.
Najbolj mi je bil všeč Pižama in njegov slog.
Gašperju čestitamo in mu želimo veliko uspeha na njegovi pisateljski poti.

Devetošolci- božički za en dan

Že drugo leto zapored so se devetošolci odločili, da bodo v prazničnem decembru postali božički. To je projekt, ki v Sloveniji poteka že nekaj let in terja določeno mero angažiranosti, ki  se kaj kmalu sprevrže v odgovornost.  Odgovornost do nekega malega bitja, za katerega sploh še ne obstajamo, pa ga imamo ves čas v mislih, ko ustvarjamo, ko si želimo uresničiti vsaj kanček otroških želja in razbliniti goro strahov.

Devetošolci so letos s pomočjo razredničarke napolnili škatlo za 1-letnega Aneja in 4-letno Melek. Upamo, da se jima bodo zasvetile oči, ko bosta odprla naši škatli.

NAŠ SREBRNI TROJČEK

V soboto, 17.11.2018 je na Srednji gozdarski in lesarski šoli v Postojni potekalo 20.
Državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Udeležili so se ga tudi trije
učenci naše šole: Gašper Šajn, Jernej Smerdel in Blaž Strle. Vsi trije so s svojim
znanjem osvojili srebrna priznanja, za kar jim iskreno čestitamo.
Klavdija Sotlar, mentorica

Slovenska mreža zdravih šol

Vodje timov zdravih šol smo se srečali v Zrečah, kjer smo s predstavitvami dela v  regijah  in
šolah praznovali 25 let delovanja Slovenske mreže zdravih šol. Na stojnicah so šole predstavile
različne jedi in njihove recepte, zgibanke, izdelke učencev,… Šole so za svoje dejavno
sodelovanje prejele tudi priznanja.
Vodja tima ZŠ: Anica Prosen

Tradicionalni slovenski zajtrk 2018

Tudi letos smo na naši šoli obeležili dan tradicionalnega slovenskega zajtrka. V petek, 16. 11., smo na ajdov kruh namazali maslo in med ter popili lonček domačega mleka. Za konec smo se posladkali z jabolki. Celoten petkov pouk smo usmerili na tematiko prehrane in zdravih slovenskih tal.

Planinski izlet

V soboto, 10. 11., smo se mladi planinci iz OŠ Toneta Tomšiča Knežak povzpeli na hrib Kojnik nad Črnim Kalom. Izleta se je udeležilo 18 otrok. Čeprav nas sonce ni obiskalo smo preživeli zelo lep in nasmejan dan.

Dan odprtih vrat šole in ND Živim zdravo

V soboto, 27.10., smo na šoli na poseben način obeležili 10 let članstva v slovenski mreži Zdravih šol, ki letos obeležuje 25 let delovanja.
Organizirali smo dan odprtih vrat za krajane in delavce šole ter ND Živim zdravo za naše učence.
Medse smo povabili tudi sodelavce iz NIJZ Koper in Ljubljana (Andreja Rebec s sodelavci) , ki so nam predstavili zdravstveno-preventivne programe Svit (z napihljivim modelom debelega črevesa), Zora in Dora.

Več utrinkov si poglejte v galeriji. Beri naprej