Mesečni arhiv: december 2018

Dan samostojnosti in enotnosti

28 let bo minilo odkar so se Slovenci odločili, da hočejo samostojno državo. V teh letih se je sicer marsikaj spremenilo, vendar še vedno živimo v varni in svobodni državi. Naj se to nikoli ne spremeni! Na vse to so opozorile tudi učenke 9. razreda, ki so v igranih prizorih na današnji šolski prireditvi uprizorile dogodke izpred 28. let. Med posameznimi prizori so se zvrstili nastopi obeh otroških pevskih zborov, Tigric, Pikic in Pik. S skupno pesmijo pa smo začeli- himna in končali-  Snežna noč.

Galerija fotografij.

Prihod Dedka Mraza

Vsako leto na OŠ Toneta Tomšiča prijazno povabimo enega od treh decembrskih dobrih mož. Otroci iz vrtca in učenci šole so se pripravljali na njegov prihod in v torek, 18. 12., je v šolski telovadnici kar dišalo po praznikih. Svoje pevske in plesne talente so otroci predstavili staršem in starim staršem ter drugim obiskovalcem prireditve, vse skupaj pa so povezovale živali, ki so na božič čakale v gozdu. Dedek Mraz je bil prijetno presenečen in pridne otroke obdaril z darili.

Galerija.

Prihod dedka Mraza

DEDEK MRAZ PRIHAJA

Dedek Mraz že vrsto let obiskuje naš vrtec in šolo. Pričakujemo ga tudi letos,

v torek, 18. 12. 2018,

ob 17.00.

Lepo vabljeni tudi otroci iz KS Bač, KS Knežak, KS Koritnice in KS Šembije, ki ne obiskujete našega vrtca.

Veseli december

V četrtek, 6.12. 2018, smo imeli v 5. razredu tehniški dan z naslovom Veseli december. Učenci so delali po postajah. Izpod pridnih rok je nastalo veliko čudovitih izdelkov: palčki iz vej, namizne dekoracije, svečeniki iz das mase in smrečice iz blaga. Na koncu pa smo okrasili še učilnico in postavili novoletni bor. Zahvala gre tudi dvema staršema, ki sta nam priskrbela material. Vsem želimo lep december… Petošolci z raredničarko Vanjo

Vstop v praznični december

Prvošolci so otvorili praznični mesec december s peko piškotov in izdelovanjem različnih božičnih okraskov. Njihove izdelke si lahko ogledate v garderobi šole. S tistimi okusnimi in sladkimi pa so si postregli sami. 🙂