Dnevni arhiv: 19. 9. 2018

Rastem s knjigo

Dne 19. septembra 2018 so učenci 7. razreda z učiteljico Olgo Novak odšli v Splošno knjižnico Makse Samsa v Ilirsko Bistrico in tako že jeseni realizirali projekt Rastem s knjigo. Ponavadi se tja odpravimo spomladi, letos pa smo se odločili to storiti prej, saj je knjižno darilo letos razpisana knjiga za Cankarjevo tekmovanje, tj. Avtobus ob treh Nataše Konc Lorenzutti.

Poleg knjige pa učenci od različnih  prijaznih knjižničark, tokrat jih je sprejela in pozdravila tudi direktorica, ga.  Damjana Hrabar, prejeli tudi mnogo koristnih in zanimivih informacij, t. i. knjižnično-informacijska znanja (KIZ). Izvedeli so o zgodovini knjižnice, pesnici, po kateri je knjižnica poimenovana, pa o UDK – univerzalni decimalni klasifikaciji; učenci so uspešno opravili naloge, kako poiskati gradivo, seznanjeni so bili s cobissom in Mojo knjižnico ter domoznanskim oddelkom.

Z lokalnim avtobusom smo se k pouku vrnili, razigrani in polni novih vtisov.

Prvič v šolo

Na osnovno šolo Toneta Tomšiča je letošnjega septembra vstopilo kar 15 prvošolcev. Skupaj s starši in torbami vseh barv so nestrpno čakali kdaj se bodo odprla vrata 1. razreda.  Učiteljici Tanja in Nataša sta jim pripravili prijeten razred, da so bili prvi koraki v hišo učenosti  samozavestnejši in bolj korajžni.  Vse zbrane sta pozdravila ravnateljica Tea Gustinčič in policist Viljan Ljubič. Oba sta dala koristne napotke za varno in prijetno bivanje v šoli in izven nje.  Po pravljici in delavnicah je sledilo sladko presenečenje in spominek na prvi šolski dan.

Učiteljica Tanja Blažek

Vzgojiteljica Nataša Frank

Policist na obisku

V torek, 11.9.2018, je prvošolce in drugošolce obiskal policist Viljan Ljubič. Ponosno  in z rumenimi rutkami smo se skupaj s policistom odpravili na poučen sprehod po Knežaku. Policist nas je opozoril na nevarnosti in pasti na cesti, kako varno prečkamo cesto na prehodu za pešce in kako se obnašamo na cesti in pločniku. Ker smo bili pridni in poslušni smo dobili pobarvanke in si ogledali policijski avto.

Učiteljica Tanja Blažek

Vzgojiteljica Nataša Frank