Dnevni arhiv: 18. 9. 2018

Beremo skupaj

BRANJE

Branje je potovanje
na barkah besed prek tišine.
Molčiš in poslušaš čenčanje
daljav in sveta iz bližine.
Brina Štampe Žmavc

Branje knjig je torej kot potovanje, kjer spoznavamo druge kulture in življenje, ki ga ne bomo nikoli živeli. To je tako, kot če bi živeli več življenj. Ko beremo, se učimo novih besed, knjižnega jezika, bogatimo besedni zaklad in pridobivamo znanje o okolju, ki nas obkroža, o ljudeh in njihovi kulturi, naravi, zgodovini …

Čas, preživet z otrokom ob knjigi, z branjem, pripovedovanjem in pogovarjanjem, je kvalitetno preživet čas. Najpomembnejše je, da se kot starši zavedamo, da z branjem raznolike otroške literature spodbujamo v otroku pozitiven odnos do branja, knjig, jezika; hkrati pa je skupno branje prvi korak k trajnostnemu razvoju in postavljanju temeljev otrokovega življenjskega sloga.

Z namenom krepiti bralno kulturo od 8. septembra do 8. oktobra v Sloveniji poteka prvi Nacionalni teden skupnega branja. Na različne načine ga bomo obeležili tudi na naši šoli, vabljeni pa ste, da z otroki berete tudi vi.