Varno na kolesu

Tudi v letošnjem šolskem letu se je naša šola odločila za sodelovanje v projektu Varno na kolesu. V sklopu Postajam kolesar sodelujemo vsi učenci 5. razreda, ki opravljamo kolesarski izpit. V prazničnih dneh tako zaključujemo s prvo nalogo, pri kateri smo raziskovali varnost kolesarjev v naših krajih skozi čas.
V začetku decembra smo obiskali gospoda Franca Tomšiča iz Bača, ki nam je z veseljem razkazal svojo bogato zbirko koles iz prejšnjega stoletja. Ogledali smo si velociped ter različna italijanska, nemška, ruska in slovenska kolesa. Bili smo naravnost navdušeni!
Stari starši so z nami delili zanimive kolesarske izkušnje, ki so nas popeljale v preteklost. Zbrali smo nekaj fotografij o prometnicah v našem šolskem okolišu
nekoč in danes, primerjali obvezno opremo kolesarjev in koles ter prišli do zanimivih ugotovitev. Prometna pravila skozi čas je z nami v pogovoru delil tudi policist.