Obisk slovenskega šolskega muzeja

Učenci od 1. do 4. razreda smo Prešernov dan počastili z obiskom Slovenskega šolskega muzeja v Ljubljani. Ogledali smo si stalno razstavo Šolstvo na Slovenskem. S pomočjo starih pripomočkov, fotografij, risb, maket in drugih muzejskih gradiv smo si lahko ustvarili predstavo, kakšna je bila šola nekoč, tudi v času Prešerna.
Najbolj nas je navdušila učna ura v nedeljski šoli, ki so jo obiskovali naši prapra…starši. Bili smo učenci v učilnici, kakršne so bile pred 150-imi leti. Ubogali smo gospoda “učenika”, imeli ves čas roke na hrbtu, dvignili roko in počakali, da nam učenik dovolil odgovoriti, računali smo in pisali na tablice, se naučili zapeti pesmico ter se srečali s takratno oliko in disciplino. Neposlušni učenci pa smo morali za kazen sedeti na oslovski klopi ali klečati na koruznem zrnju. Kar nadaljevali bi z učno uro. Ali bi bili še vedno navdušeni, če bi imeli vsak dan takšen pouk?

Utrinke tega dne si lahko ogledate v galeriji.