Projekt Pešbus

Projekt Pešbus se je za to šolsko leto zaključil. Izvajali smo ga dva tedna. Sodelovalo je 19 učencev z Bača in dela Knežaka (iz 3. in 4. raz.), enega učenca pa so starši vsako jutro pripeljali na Bač iz Šembij. Pešbusovce so spremljali starši in stari starši, ki so se prijavili kot spremljevalci-prostovoljci.  Vse dni jih je na poti spremljalo lepo vreme. Vsi so se držali pravil, ki smo jih določili na začetku projekta.  Sodelujoči so bili nad takim načinom prihoda v šolo navdušeni. Upam, da se bo ta projekt nadaljeval tudi naslednje šolsko leto.

Mnenja Pešbusovcev:

• Bilo mi je všeč, ker sem se nadihal/a svežega zraka in opazoval/a naravo
  • Sem se razgibal/a in se počutil/a veliko bolje
  • Sem se družil/a s prijatelji in sošolci in sem se lahko pogovarjal/a že pred poukom
  • So bili prijazni spremljevalci
  • Vesel/a sem bila štampiljk na vozovnici
  • Da bi bil Pešbus obvezen za vse in celo šolsko leto
  • Zelo navdušen/a

Mnenja spremljevalcev:

• Navdušeni nad projektom
  • Z veseljem sprejeli in opravljali spremstvo
  • Podpirajo prihod v šolo peš
  • Veseli so bili, ko so videli otroke, kako klepetajo, se družijo, se smejijo  in upoštevajo cestno-prometne predpise
  • Jutranja hoja dobra tudi za njihovo zdravje.
  • Pohvale pobudnikom za promocijo trajnostnega prometa ter sodelujočim, ki pokrivajo projekt na šoli, da so se odločili za sodelovanje pri projektu in ga odlično izpeljali.
  • Kljub vse večjim administrativnim oviram v smislu pridobivanje soglasij bodo le s takimi akcijami otroci pridobili zavest o pomenu hoje, teka in kolesarjenja oziroma gibanja za zdravje.
  • Učenci se naučijo samostojnosti, previdnosti na cesti
  • Manj gneče okrog šole
  • Nujno potrebni pločniki po Knežaku in z Bača do šole
  • V Knežaku manjka še kakšen prehod čez cesto
  • Vsi se bodo radi odzvali kot spremljevalci tudi drugo leto

Spremljevalci na Pešbusu: Nataša Tomšič Čekada, Jana Prosen Tomšič, Tadeja Zadelj, Dean Oblak, Mira Kirn, Mojca Smerdel, Miroslava Knafelc, Adrijana Širca, Helena in Peter Penko, Sandra Kastelic, Maja Kočar Škrlj

Menim, da je bilo njihovo delo odlično opravljeno. Otroci in spremljevalci so v šolo prihajali dobre volje in sproščeni.  Hvala vsem za sodelovanje. Upam, da se bo ta projekt nadaljeval tudi naslednje šolsko leto.

Anica Prosen, koordinatorica in vodja projekta na šoli