Mesečni arhiv: januar 2019

OBČINSKO PRVENSTVO V KOŠARKI U13

V četrtek, 24. 1. 2019 se je v Ilirski Bistrici odvijalo občinsko prvenstvo v košarki za fante rojene leta 2006 in mlajše. Prijavljene so bile 4 ekipe, vendar je viroza gripe nastop onemogočila šoli iz Podgrada. Med seboj smo se torej pomerili učenci iz OŠ Antona Žnideršiča, OŠ Dragotina Ketteja in OŠ Toneta Tomšiča Knežak.

Na prvi tekmi so bili učenci iz Ketteja krepko boljši od učencev iz Žnideršiča. Drugo tekmo smo igrali mi.  Nasproti nam je stala OŠ Dragotina Ketteja. Tekma je bila ves čas izenačena. Bistričanom smo neprestano dihali za ovratnik vendar nam je zmanjkalo časa in sape da bi jih ujeli. Izgubili smo z minimalno razliko petih točk.

Druga tekma z OŠ Antona Žnideršiča je bila izenačena samo prvo tretjino (igra se namreč 3×10 min). V drugi so naši učenci stopili na plin in razliko povečali kar za 15 točk. Tudi na koncu tekme je razlika ostala visokih 19 točk. Osvojili smo drugo mesto. Odličen dosežek, vendar ostaja grenak priokus saj smo za napredovanje na področno prvenstvo ostali kratki vsega za 5 točk.

Prav vsi nastopajoči so prikazali odlično igro in željo ter borbo po zmagi. Upam se trditi da je bila to najboljša košarkarska predstava na občinskih prvenstev od vseh okoliških šol od kar pomnim, tudi še iz časov ko sem se kot učenec po igriščih podil pod imenom svoje šole. Še enkrat Bravo!
Za OŠ Knežak so nastopili: Žan Rebec, Samo Slavec, Ažbe Pezdir, Dane Godec, Aljaž Smerdel, Jan Tomšič, Katja Tomšič, Brina Lazar, Rajko Kuzmanovič ter Miha in Valter Kapelj.

Druženje s petošolci

V četrtek, 20.12.2018, so učenci 5. razreda skupaj z razredničarko Vanjo Delost organizirali
prireditev in druženje za starše, stare starše, sorodnike, prijatelje ter ostale starejše vaščane.
Pripravili so zanimiv program s plesom, petjem in igro. Ob koncu so se vsi prisotni lahko
posladkali s pecivom, ki so ga skupaj s svojimi starši spekli učenci in učenke.