Mesečni arhiv: september 2017

AKTIVNI ODMOR OB TEDNU ŠPORTA

V evropskem tednu športa, ki poteka od 23. 9. do 30.9. 2017, smo v mreži Zdravih šol Slovenije organizirali  akcijo Aktivni odmor. Naša šola je aktivna članica te mreže, zato smo se , 27.9. ob 10. uri, vsi učenci in učitelji šole dobili na športnem igrišču. Pod vodstvom Uroša Jenka, šolskega športnega pedagoga,  smo 10  minut aktivno migali.  Teden bomo tudi športno zaključili, saj ima razredna stopnja jesenski pohod, 31 učencev šole pa se bo udeležilo občinskega krosa v Ilirski Bistrici. Migaj, Slovenija!

Kliknite za ogled videoposnetka.

Anica Prosen, Vodja tima Zdrava šola

Dan zlatih knjig

S 17. septembrom, dnevom zlatih knjig, se je tudi na naši začela bralna sezona in s tem bralna značka. Vsi učenci razredne stopnje so v tem tednu obiskali šolsko knjižnico in spoznali začetke tega vseslovenskega projekta.

Prvošolci so ob tej priložnosti dobili darilno slikanico Kako je gospod Feliks tekmoval s kolesom.

Sodelovanje pri množični vaji množične nesreče Trnovo 2017 v Ilirski Bistrici

Občina Ilirska Bistrica je v sodelovanju z ostalimi službami v sistemu zaščite in reševanja v
soboto, 16. septembra 2017 organizirala vajo »Množična nesreča Trnovo 2017« in preverila
pripravljenost sil za zaščito, reševanje in pomoč ob železniški nesreči, nesreči z nevarno
snovjo in postavitvi logističnega centra za udeležence nesreče.
Na tej vaji sta kot udeleženca v nesreči sodelovala tudi Neža Primc in Benjamin Nusdorfer iz
8. razreda.

VABILO

Spoštovani starši,
vabimo vas na 1. roditeljski sestanek, ki bo
v PONEDELJEK, 18. septembra 2017, ob 17. uri.

Prijazno vabljeni.                      Ravnateljica, Tea Gustinčič

VABILO sep.17

Začetek novega šolskega leta

V petek, 1. septembra 2017, smo zakorakali v novo šolsko leto. Učenci od 2. – 9. razreda so se ob 8h zbrali v telovadnici, kjer jih je pozdravila ravnateljica. Prvošolci so se jim pridružili ob 10h. Prvi šolski dan jim bo ostal v prijetnem spominu, saj so si ogledali kratko gledališko predstavo in se posladkali s torto.

Novo šolsko leto prinaša novo energijo in nove izzive. Naj bo kar se da uspešno, mirno in prijazno.