Dnevni arhiv: 10. 12. 2015

Izdelovanje voščilnic pri likovnem snovanju

Za popestritev decembrskih dni smo v okviru projekta Simbioza učenke likovnega snovanja medse povabile našo, sedaj upokojeno, vzgojiteljico Nedo Godec. S pomočjo Polone nam je pokazala različne možnosti izdelovanja voščilnic z uporabo orodja sizzix. Punce so uživale in spoznale širok spekter materialov in načinov oblikovanja le teh. Nastali so zanimivi izdelki. Tudi pri likovnem ustvarjanju velja rek, da se mladi od starejših veliko naučimo.

ls čestitke1 ls čestitke 2 ls čestitke3 ls čestitke 4

Decembrske ustvarjalnice

V četrtek, 10. decembra 2015 so na šoli potekale popoldanske ustvarjalnice. Nanje smo povabili otroke od 5 do 8 let – tiste, ki obiskujejo našo šolo in vrtec ter ostale. Delavnic se je udeležilo 17 otrok, ki so dve šolski uri marljivo izdelovali božičkovo nogavico, smrečico iz storža, volneno kapico za na jelko ter čestitko. Učiteljicama Maji in Alenki so na pomoč priskočile prostovoljke Tinkara in Gaja D. iz 6. razreda ter naši bivši učenki Ajla in Lori.

Imeli smo se super. Najbolj pa so se svetile očke, ko so s polnimi rokami svojih izdelkov in nasmehom odhajali domov z željo, da delavnice še kdaj ponovimo.

december ust 1 december ust 2 december ust 3