Naravoslovni dan – Kraški pojavi v okolici Knežaka

Učenci 4., 5. in 6. razreda so se na začetku naravoslovnega dne razdelili v dve skupini. Pomočniki iz Parka Škocjanske jame so jim v učilnici predstavili zemljevid šolskega okoliša, se pogovorili o naravnih značilnostih in o bontonu v naravi. Po prvi šolski uri je sledila malica nato pa odhod na teren. Izpred šole so se skozi Knežak sprehodili do Lukovice, kjer stoji zbiralnik vode, iz katerega so bili včasih oskrbovani prebivalci Knežaka. Ogledali so si različna drevesa, izvedeli veliko o lubju, lesu, uporabi, lišajih, biomasi. Nato so pot nadaljevali do pašnika, kjer so si opazovali suhi zid in pridobili znanje o gradnji le tega ter o živalih, ki si poiščejo zavetišče in bivališče v njem. Na vrhu hriba so imeli čudovit pogled na Zgornjo Pivko ter ponovili reliefne oblike. Pot so po grebenu nadaljevali do kneškega zbiralnika za vodovod in se spomnili, zakaj mora biti zbiralnik postavljen višje od vseh stavb v naselju. Sledil je ogled mlake Selo ter opazovanje različnih kamnin značilnosti tektonskega okna. Učenci so naredili tudi poskus s kislino in ugotavljali, katere kamnine le ta topi. Nad tem so bili navdušeni. Polni novega znanja in izkušenj so se odpravili nazaj proti šoli, kjer so svoje misli in spoznanja strnili v zapise in risbe.