Mesečni arhiv: junij 2023

PRVI ŠTIRJE RAZREDI V ŽIVALSKEM VRTU

1. unija smo se odpravili v ljubljanski živalski vrt. Najprej smo se pogovorili o obnašanju na avtobusu in v živalskem vrtu. Ugotovili smo, da bo tam veliko ljudi in se dogovorili, da se bomo držali skupaj, upoštevali navodila učiteljic in bili spoštljivi do živali. Ko smo z avtobusom prispeli v ljubljanski živalski vrt, smo se razdelili v dve skupini in začeli ogled. Med postajami smo uporabili hitro hojo, na postajah
    pa smo se ustavili in si mirno ogledali živali. Tudi živali so bile nekoliko lene, saj jim v vročem ozračju ni bilo do gibanja. Ogledali smo si hranjenje tjulnjev in njihove spretnosti. V vročem ozračju so bili otroci videti utrujeni, dokler nismo prispeli do otroških igral. Tam pa so v igro vložili “zadnje atome” in se zabavali. Rekli so, da je bilo zanimivo. Povedali so, kaj novega so se naučili. Tega ni bilo malo.

Tehniški dan četrtošolcev

V četrtek, 1. 6., smo v 4. razredu izvedli tehniški dan. Izdelovali smo izdelke iz naravoslovne škatle. Učenci so se preizkusili v zabijanju žebljev in prepletanju volne po določenem vzorcu. Nastali so lepi izdelki. Hkrati so izdelali tudi magnetna nihala in naredili poskuse z vodnimi mlinčki.

Bil je zanimiv in poučen dan.

Planinski izlet na Učko

V soboto, 27. 5. 2023, je bil v sodelovanju s PD Snežnik Ilirska Bistrica izveden še zadnji planinski izlet za mlade planince v tem šolskem letu. Odpravili smo se na 1401 m visok Vojak, ki je najvišji vrh hrvaške Učke, pogorja ki se strmo dviga nad vzhodno obalo Istre. Z vrha na katerem stoji kamnit razgledni stolp je bil lep razgled na celotno Istro, Kvarnerske otoke, Reški zaliv, Gorski Kotar in Čičarijo.

Imeli smo se lepo.

OBISK OTROK IZ VRTCA V ŠOLI

Otroci iz skupine Lunce in drugošolci so se iskreno veselili srečanja. To je bilo videti tudi po pripravljenosti za sodelovanje. Vzgojiteljici sta otroke na to pripravili strokovno in tako, da so bili na vseh ravneh motivirani. Zato je sodelovalna urica potekala uspešno in »z iskricami zadovoljstva« pri otrocih iz obeh skupin.
Najprej smo imeli tekalne igre, kjer so otroci upoštevali znak zvončka za tišino. Zvonček je potem pomagal pri igri »deklice – dečki«. To smo uspešno uporabili pri uvrščanju otrok v dom deklic in dom dečkov. Carrollov diagram smo nadgradili z znaki za čepico, ruto in očala. Otroci so si pripomočke nadeli in se brez napak uvrstili v diagram sestavljen iz blazin. Znali so tudi povedati, zakaj so izbrali ravno ta »domek«. To so uspešno prenesli v diagram na listu. Nihče se ni zmotil. Bravo, Lunce!
Pohvaliti pa je potrebno tudi drugošolce, ki so mentorstvo vrtčevim otrokom vzeli resno in jim uspešno pomagali. Eni drugim so se zahvalili. Kako lepo!

Državno tekmovanje v plesu

Plesalci naše šole so si 26. 5. 2023 v Novi Gorici na področnem tekmovanju priplesali 1. mesto v produkciji in 1. mesto v plesnih parih. Tako so dobili vstopnico na državno tekmovanje, ki se je odvijalo 2. 6. 2023 v Dobravljah pod vodstvom Plesne zveze Slovenije. Na slovesni otvoritvi so plesalce spodbudili pomembni predstavniki plesa in športa v Sloveniji. Po kratkem uvodu so se tekmovalci pomerili najprej v plesnih parih, nato v plesnih produkcijah, nazadnje pa še v solo plesih, kot so hip-hop, latino in pop. Tekmovanja se je udeležilo nekaj več kot 150 tekmovalcev.
Naši plesalci so si v produkciji v zelo močni konkurenci priplesali odlično 5. mesto, v plesnih parih pa sta plesalki zasedli 11 mesto.