Mesečni arhiv: avgust 2020

Zaščitne maske

Spoštovani starši!

28. 8. 2020 je bilo na spletni strani NIJZ objavljeno NOVO Priporočilo za uporabo mask v času širjenja okužbe s SARS-CoV-2». Priporočilo opredeljuje, da je za otroke od 6. leta starosti dalje v prvem tednu pouka v šolah priporočeno nošenje mask v prostorih izven učilnice (garderobe, hodniki, drugi skupni prostori).

V šoli se bomo navedenega priporočila držali, zato prosimo, da imajo vsi učenci od 1. do 9. razreda v prvem tednu pouka s seboj maske.

Lep pozdrav.

Tea Gustinčič, ravnateljica

Klavdija Sotlar, pooblaščena namestnica ravnateljice

Priporočila za prvi teden

Zaščitne maske

Začetek šolskega leta 2020/21

Dragi učenci, spoštovani starši.

Poletje se nagiba h koncu in naznanja začetek šolskega leta 2020/21. Šola bo za učence odprla vrata v torek, 1. septembra 2020. Verjamemo, da so počitnice poskrbele, da se boste učenci vrnili spočiti, polni novih idej in pripravljeni na pridobivanje različnih znanj in veščin.

Za osnovnošolsko izobraževanje so v letošnjem letu predvideni različni modeli poučevanja. Vlada Republike Slovenije se je glede na epidemiološko sliko v naši državi odločila, da se bo izobraževanje začelo po Modelu B, pri čemer se vsi učenci izobražujejo v šoli v skladu s priporočili NIJZ. Glede na priporočila Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport smo na šoli izdelali Protokol za zagotavljanje varnega in učno vzpodbudnega okolja v času COVID-19 na OŠ Toneta Tomšiča Knežak, s katerim bodo učenci seznanjeni prvi šolski dan. V nadaljevanju je nekaj navodil, prosimo, da se z njimi seznanite pred začetkom šolskega leta.

Da bi zagotovili varnost vseh udeležencev vzgojno-izobraževalnega procesa in kakovostno organizirali potek dela, vas pozivamo, da v šolo prihajajo samo zdravi učenci.

Obveščamo vas, da v šolo vstopajo le učenci, starši v šolo vstopajo le izjemoma, ob predhodni najavi ali vabilu, njihova prisotnost v šoli pa se beleži v evidenco zunanjih obiskovalcev.

Prvi šolski dan se bo za učence od 2. do 9. razreda začel ob 8. uri, za učence 1. razreda pa ob 9. uri.

Prvi dve šolski uri bosta namenjeni seznanjanju učencev z navodili in priporočili povezanimi z varnim prihajanjem v šolo in odhajanjem domov, s pravili hišnega reda, higienskimi ukrepi in ukrepi za preprečevanje širjenja bolezni COVID-19.

Sledil bo pouk po urniku. Urnik bo objavljen na spletni strani šole.

V šolskih prostorih je potrebno dosledno upoštevati preventivne ukrepe NIJZ: ustrezno varnostno razdaljo, umivanje in razkuževanje rok, higieno kašlja, v skupnih prostorih uporaba zaščitne maske za učence starejše od 12 let.
Ob vstopu v šolo je obvezno razkuževanje rok.

Za učence od 6. razreda dalje pa je v skupnih prostorih obvezno nošenje  zaščitne maske, ki jo učenci prinesejo od doma.

Prvi šolski dan bo organiziran šolski prevoz po veljavnem voznem redu, ki bo objavljen na spletni strani šole. Vsi učenci, ki se boste peljali z avtobusom morate obvezno nositi masko, ki jo prinesete od doma.

Samo prvi šolski dan bodo imeli učenci od 2. do 3. razreda od 7.00 dalje jutranje varstvo v učilnici 1. razreda. Sicer bo jutranje varstvo za učence od 1. do 3. razreda od 6.30 dalje. V kolikor prvi šolski dan potrebujete jutranje varstvo pred 7. uro, prosim, to sporočite na telefon 05 788 00 02 do ponedeljka, 31. 8. 2020 do 10.00 ure.

Učenci vozači od 4. do 6. razreda bodo imeli jutranje varstvo vsak dan od 7.10 dalje v učilnici 4./5. razreda v 1. nadstropju.

Učenci vozači od 7. do 9. razreda bodo imeli jutranje varstvo vsak dan od 7.10 dalje v učilnici slovenščine.

Učenci iz Knežaka v šolo prihajate vsak dan ob 7.45, razen, če imate preduro lahko pridete ob 7.20. To ne velja za učence od 1. do 3. razreda, ki so vključeni v jutranje varstvo. Za učence od 4. do 9. razreda iz Knežaka zaradi higienskih ukrepov ne moremo zagotavljati jutranjega varstva pred poukom, zato prosimo starše, da poskrbijo, da učenci v šolo prihajajo ob dogovorjeni uri.

Prvi šolski dan bo organizirano podaljšano bivanje do 15.45. Učenca iz podaljšanega bivanja prevzamete tako, da pokličete na šolski mobitel, številka bo objavljena na vratih šole 041/376-970 ali pozvonite in počakate na učitelja.

Na spletni strani šole bo objavljen izvleček iz Protokola za zagotavljanje varnega in učno vzpodbudnega okolja v času COVID-19 na OŠ Toneta Tomšiča Knežak,

Želimo vam, da si privoščite sproščene zadnje dni počitnic.

Želimo si, da bi nam leto kljub mnogim nepredvidljivim stvarem uspelo, da bi bili zadovoljni ob uspehih naših učencev. Želimo si, da bi zmogli dobro poskrbeti za svoje zdravje in zdravje svojih bližnjih. Srečno!

Tea Gustinčič, ravnateljica

Klavdija Sotlar, pooblaščena namestnica ravnateljice