Mesečni arhiv: junij 2017

EKSKURZIJA PO OBČINI ILIRSKA BISTRICA

V ponedeljek, 12. 6. 2017, smo se učenci 4. in 5. razreda odpravili na ekskurzijo. Ogledali smo si rojstno hišo Dragotina Ketteja, grad Prem, se orientirali z zemljevidom in kompasom, si ogledovali pokrajinske značilnosti ter še mariskaj. Bilo nam je lepo.

POSLOVILNE DELAVNICE

Učenke vključene v Klub prostovoljcev so v petek, 9. junija 2017, pripravile za učence 1. in 2. razreda popoldanske poslovilne delavnice (poslavljali smo se od šole in pozdravili poletje). Delavnic se je udeležilo 12 učencev. Prostovoljke so jim pripravile igro Iskanje skritega zaklada. Učenci so morali poiskati puščice in pri vsaki najdeni puščici najprej opraviti izziv, nato pa nadaljevati pot v smeri puščice. Na koncu poti je učence čakal skriti zaklad in presenečenje.

Učencem so se delavnice zdele zabavne in zanimive. Najbolj so se razveselili igre z vodnimi baloni. Želijo si, da bi prostovoljke pripravile kakšne zanimive aktivnosti za njih tudi v prihodnjem šolskem letu.

Maja Sedej

mentorica Kluba prostovoljcev

Ekskurzija na Gorenjsko

Učenci od 6. do 9. razreda so se v spremstvu učiteljev Uroša Jenka, Olge Novak, Klavdije Sotlar in Mileta Uljana 26. maja odpravili na celodnevno ekskurzijo po Gorenjski.

Najprej smo se ustavili na Brezjah, kjer smo si ogledali cerkev sv. Vida ter baziliko Marije Pomagaj.. Pot smo nadaljevali do Planice, kjer smo si dobro ogledali nordijski center. Po okusnem kosilu v hotelu Dom Planica smo se zapeljali do jezera Jasna pri Kranjski gori, kjer je bilo lepo v sončnem dnevu malo začofotati po bistri vodi. Za konec smo se še sprehodili ob Blejskem jezeru.

Še vreme je bilo, bilo super je lepo!

Vodja ekskurzije: Mile Uljan