DAN REFORMACIJE IN KOMEMORACIJA

24. oktobra 2019, smo se šolarji in delavci zbrali v telovadnici, kjer smo obeležili dan reformacije. Voditeljica Lea in Primož Trubar iz risanega filma sta nas spomnila pomena tega praznika. Devetošolka Sara nam je recitirala, četrtošolci pa so zapeli ob spremljavi lončenih basov.

Potem smo ob spomeniku pri šoli  počastili vse, ki so jih v grob položili bolezen, nasilje, nesreča, sovraštvo…Zapeli smo jim in recitirali. Nastopili so otroški in mladinski pevski zbor ter  osmošolci Ažbe, Teja in Ema  z recitacijami. Vsi smo z enominutnim molkom počastili spomin na umrle. Predsednik skupnosti učencev šole je prižgal in položil svečo k spomeniku. Prireditev je povezovala devetošolka Alina.

Sveče so na grobove in k spomenikom po vaseh položil učenci  ob odhodu iz šole in učenci podaljšanega bivanja z učiteljicami.

Morena Hostinger